Prezentacja broni palnej i turniej strzelecki - Bractwo Kurkowe zaprasza na piknik

W pierwszy weekend września odbędzie się wydarzenie zainicjowane przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup w Tarnowskich Górach. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Tarnowskie Góry. Piknik Bracki 2021

Piknik Bracki 2021

Pasjonaci historii i dawnej broni mogą już rezerwować sobie datę 3 września (piątek). Bractwo Kurkowe organizuje wtedy otwartą imprezę dla zainteresowanych gości.

Harmonogram

17:00 - Spacer po dawnym Parku Strzeleckim (między ulicami Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Kościuszki). Przewodnikiem będzie dr Krzysztof Gwóźdź.

18:00 - Rozpoczęcie pikniku na terenie kompleksu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach (ul. Towarowa 6). W planie między innymi:

  • prezentacja dawnej i współczesnej broni palnej
  • opowiadanie o zwyczajach brackich
  • turniej strzelecki
  • tradycyjne strzelanie do kura
  • poczęstunek polowy

Impreza zakończy się około godziny 21:00. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną liczba uczestników pikniku jest ograniczona. Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o rejestrację. Polega ona na przesłaniu maila (kbs.tgory@onet.pl) z informacją o liczbie uczestników do 30 sierpnia. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia.

- Wydarzenie stanowi element zadania publicznego „Turniej Strzelecki z okazji Dni Tarnogórskich Gwarków" współfinansowanego przez Gminę Tarnowskie Góry - informują organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon