Próba rozboju w Tworogu. Chciał napaść na sklep, ale zastał pustą kasę

Policjanci zatrzymali 28-latka, który próbował szybko się wzbogacić terroryzując ekspedientkę. Cały plan jednak się nie powiódł, a zatrzymanemu grozi odsiadka w więzieniu.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Napad na sklep w tworogu

Napad na sklep w gminie Tworóg

Pewien mieszkaniec w połowie czerwca spróbował swoich sił w rozboju. Pracownica jednego ze sklepów wróciła z zaplecza, kiedy zobaczyła przed sobą zamaskowanego mężczyznę. Napastnik zaczął grozić jej pistoletem pneumatycznym i zażądał wydania pieniędzy. Jego plan nie był bynajmniej doprowadzony do perfekcji. Okazało się, że w kasie fiskalnej nie ma gotówki. Kilka minut wcześniej zabrał ją właściciel sklepu. W obliczu niepowodzenia, napastnik wbiegł z budynku i odjechał na rowerze. Ekspedientka wezwała na miejsce stróżów prawa.

- Kryminalni z Tworoga i Tarnowskich Gór od razu zajęli się sprawą. Zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia. Szczegółowa analiza zapisu nagrań pozwoliła ustalić dokładny wygląd mężczyzny - podają policjanci.

Sprawca wpadł w ręce mundurowych kilka dni później. Wygląd mężczyzny odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. W jego domu znaleziono także pistolet oraz kominiarkę, natomiast przez obiektem odkryto również rower. 28-latek został zatrzymany. Spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju. Mieszkaniec Tworoga został objęty dozorem. Przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Za popełniony czyn grozi mu kara więzienia, o której zadecyduje sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon