Prof. Leszek Balcerowicz w Tarnogórskim Centrum Kultury

We wtorek, 6 grudnia prof. Leszek Balcerowicz odwiedzi Tarnowskie Góry. Jeden z najwybitniejszych polskich ekonomistów będzie gościem Arkadiusza Czecha i Pawła Kobylińskiego. Początek spotkania w Tarnogórskim Centrum Kultury o godz. 16:30. Wstęp wolny.

Balcerowicz w tg

Leszek Balcerowicz to były minister finansów, prezes NBP i ojciec polskiego cudu gospodarczego lat 90. XX wieku. Słynny “plan Balcerowicza” wdrożony na początku lat 90. umożliwił rozpoczęcie programu reform, co poskutkowało zdławieniem hiperinflacji i było podstawą do budowania nowej, silnej gospodarki. Dziś prof. Balcerowicz aktywnie komentuje sytuację gospodarczą w kraju i prowadzi wykłady na uniwersytetach.

Spotkanie w Tarnogórskim Centrum Kultury będzie osnute wokół najnowszej książki profesora – “Odkrywając wolność 2. W obronie rozumu”, wydanej przez Fundację FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju). Publikacja jest zbiorem artykułów liberalnych myślicieli poruszających fundamentalne kwestie indywidualnej wolności i jej wpływu na rozwój społeczeństw.

AKTUALIZACJA

Spotkanie z profesorem Leszkiem Balcerowiczem zostało przełożone. Będziemy informować o nowym terminie spotkania. Bilety nie tracą ważności.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon