Property Forum Online Regiony 2021. O Tarnowskich Górach opowiadał burmistrz Czech

W zeszłym tygodniu odbyło się Property Forum Online Regiony 2021. Spotkanie poświęcono tematyce Śląska.

Property Forum 2021 Tarnowskie Góry

Przedsiębiorca - mieszkaniec - turysta

Podczas Property Forum Online Regiony 2021 organizatorzy przyjrzeli się śląskim miastom, a zawłaszcza stolicy województwa - Katowicom. Przedstawiano najnowsze trendy biznesowe, a także analizowano, jak lockdown wpłynął na lokalnych przedsiębiorców.

Podczas spotkania mówiono także o Tarnowskich Górach. O naszym mieście opowiadał burmistrz Arkadiusz Czech.

Stwierdził, że rozwój Tarnowskich Gór powinien opierać się na trzech filarach: przedsiębiorcach, mieszkańcach i turystach.

– Przedsiębiorczość w mieście świetnie się rozwija w ostatnich latach. Mamy bardzo wiele małych firm, co czyni miasto odpornym na tąpnięcia gospodarcze - mówił.

Nie będą płacić za koncesję na alkohol. Nowa ulga dla restauratorów

– Od lat dbamy o to, by zapewnić realizację usług wyższego rzędu i to się udaje. Mówię o kulturze, rekreacji i sporcie oraz atrakcyjnej przestrzeni publicznej, którą przywracamy do dawnej świetności – wyliczał burmistrz.

Arkadiusz Czech opowiadał także o dużej szansie na rozwój, jaką dla naszego miasta jest turystyka.

- Na szczęście w mieście od lat działa Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Oni nas motywowali, my wspieraliśmy działania przez nich podjęte i to zwieńczone zostało w roku 2017 uzyskaniem tytułu UNESCO.

Podczas rozmowy nawiązano także do powstałej niedawno Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk. Przypomnijmy, że dzięki niej w Tarnowskich Górach najprawdopodobniej pojawi się nawet 120 nowych lokali mieszkalnych. Na ten cel przeznaczone zostanie 1,3 hektara terenu przy ul. Andersa w Lasowicach.

Transmisja z Forum dostępna jest poniżej. Wywiad z Arkadiuszem Czechem można zobaczyć od 4:13:33.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon