Przed nami Dramatalia! Odbędą się 5 i 6 września

Dramatalia x

5-6 września odbędzie się jedna z największych imprez na terenie naszego powiatu! Mowa o "Dramataliach", które co roku obchodzone są w Zbrosławicach. Program imprezy mimo obostrzeń związanych z epidemią jest bardzo bogaty.

"Dramatalia" są świętem gminy Zbrosławice, które już na stałe wpisało się w kalendarz powiatowych imprez. Na dwudniowe wydarzenie przyjeżdżają zarówno mieszkańcy gminy jak i innych pobliskich miast. Dlaczego święto nazywa się "Dramatalia"? Odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo prosta. Płynie tutaj rzeka Drama, od której wzięto nazwę tego święta. 

Znane "Dramatalia" odbędą się w weekend 5-6 września. Obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, ale mimo to obchody dramataliowe oferują wiele ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

SOBOTA

W sobotę rozpocznie propozycja dla dzieci – Teatr Kultureska zaprezentuje sztukę „Bajeczna Fiesta”. Następnie na scenie pojawi się Naira Ayvazyan. Po oficjalnym otwarciu i rozdaniu nagród sportowych przed publicznością zaprezentuje się pyskowicki zespół White Deer.

NIEDZIELA

W niedzielę scena główna ożyje już o 16:00 koncertem Małej Akademii Michała Malickiego. Zaraz po niej motywy znane i lubiane zinterpretuje znakomita Orkiestra KWK Sośnica. Typowo śląski program Joanny Bartel to gwarancja dobrej zabawy. Niedzielne wydarzenia na scenie głównej zakończy koncert klasyki rocka w wykonaniu Miva Cover Band.

INNE ATRAKCJE

Równie dużo w tym roku dziać się będzie poza sceną. Przede wszystkim w trakcie Dramataliów nudzić się nie będą dzieci. Ponieważ scena stanie na parkingu przed urzędem, na łące za powstanie strefa dla najmłodszych, a na niej „Festiwal Dmuchańców”. Teren będzie udostępniony w sobotę i niedzielę od 16:00 do 22:00.

Gra terenowa – śladami skarbów Gminy to kolejna propozycja dla najmłodszych. Podobnie, jak w trakcie gry majowej, zadaniem uczestników będzie odwiedzenie i zrobienie sobie zdjęcia na tle wyznaczonych, ciekawych miejsc. Później już tylko należy się stawić ze swoją galerią po odbiór gwarantowanych upominków.

Zdecydowanie warto będzie również odwiedzić Centrum Usług Publicznych, w którym sołectwa wystawią tradycyjne korony żniwne. Wystawa zaprasza w godz. 17:00 – 21:00.

Nie zabraknie również bogatej oferty dla fanów sportu i rekreacji. W sobotę o puchar wójta zagrają sympatycy squasha (Shausha Club w Szałszy, godz. 10:00) i tenisa ziemnego (korty w Laryszowie, godz. 10:00), a w niedzielę - bouli (boulodrom w Zbrosławicach, godz. 14:00). Natomiast w niedzielne przedpołudnie na trasę ruszy „Dramataliowy, Rodzinny Przejazd Rowerowy”.

mat. zbroslawice.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: