Przed nami Tworogowska Dycha po Trowie 2022. Zapisy na bieg już ruszyły

Trwają przygotowania do tradycyjnej sportowej imprezy, która od wielu lat odbywa się w gminie Tworóg. Jak zapisać się na wydarzenie?

Tworogowska Dycha po Trowie
Tworóg zawody biegi 2022

Tworogowska Dycha po Trowie 2022

Wydarzenie odbędzie się 7 maja. Podstawową konkurencją jest bieg, ale organizatorzy przygotowali także możliwość wzięcia udziału przez miłośników nordic walking. Celem imprezy jest integracja środowiska biegaczy i społeczności lokalnej, ale także promocja zdrowego trybu życia poprzez spędzanie wolnego czasu na sportowo. Uczestnicy przemierzą trasę o długości 10 kilometrów podziwiając przyrodę Nadleśnictwa Brynek.

Jak się zarejestrować?

Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową. Osoby, które uiszczą opłatę w wysokości 50 złotych do dnia 15 kwietnia, mogą liczyć na otrzymanie pełnego pakietu startowego. Zapisy przyjmowane będą również w dniu zawodów. Wtedy składka wyniesie już jednak 70 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnia: numer startowy, gadżet, pamiątkowy medal, elektroniczny pomiar czasu, napoje na mecie i na trasie, posiłek regeneracyjny, zabezpieczenie medyczne (ratownik), materiały od sponsorów.

Aktualnie na liście zapisów widnieje 113 zawodników. Większość z nich to lokalni biegacze, ale zgłosili się także przedstawiciele Piekar Śląskich, Knurowa czy Częstochowy.

Kiedy startuje bieg?

Wydarzenie odbędzie się 7 maja (sobota). Start biegu wyznaczono na godzinę 12:00 w Tworogu przy budynku szkoły podstawowej (ul. Szkolna 15). Uczestnicy muszą stawić się na linii startu najpóźniej o godzinie 11:55. Biuro zawodów będzie funkcjonowało w godzinach od 9:30 do 14:30.

- Wszyscy biegacze, biorący udział w biegu, muszą zostać zweryfikowani
w biurze zawodów w dniu 07.05.2022 r. Podczas weryfikacji biegacze muszą
posiadać dowód osobisty lub inny dokument, na podstawie którego można
stwierdzić tożsamość - informują organizatorzy.

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Najlepsi w klasyfikacji generalnej biegu (miejsca I-III mężczyźni oraz
I-III kobiety) otrzymają puchary lub statuetki i nagrody pieniężne:

  • I miejsce - 300 zł
  • II miejsce - 200 zł
  • III miejsce - 100 zł

Zwycięzcy w klasyfikacji mieszkańcy Gminy Tworóg (miejsca I-III mężczyźni oraz
I-III kobiety) i zwycięzcy w klasyfikacji NORDIC WALKING (miejsca I–III
mężczyźni oraz I-III kobiety) otrzymają puchary lub statuetki. To jeszcze nie koniec atrakcji. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, dostaną pamiątkowy medal.
Zostaną także rozlosowane nagrody niespodzianki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon