PrzedSpalnia w Tarnowskich Górach, czyli spotkanie z muzyką ambientową

W przyszłym tygodniu w naszym mieście odbędzie się koncert zapowiadający kolejną edycję festiwalu Spalnia. Wydarzenie poprzedni tematyczna prelekcja.

Tarnowskie góry koncert 2023

PrzedSpalniowy koncert w TG

22 kwietnia w naszym mieście będzie można posłuchać ambientowych brzmień. Na spotkanie z tą nietypową muzyką zapraszają twórcy festiwalu Spalnia we współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury.

- Pośród gry specjalnie przygotowanych świateł, wybrzmią eklektyczne dźwięki botanicznego ogrodu - zapowiadają. - Wydarzenie będzie wstępem do tegorocznej edycji festiwalu Spalnia, który łącząc dźwięk, obraz i słowo, pokazuje nowe wymiary snu, odpoczynku i odprężenia - dodają.

O godzinie 19:00 spotkanie rozpocznie prelekcja "Nastrojowa muzyka dla lotnisk, japońskich restauracji, wind. Czym jest ambient?". Poprowadzą ją Szymon Bryzek oraz Bolesław Kowalski. Następnie o godzinie 20:00 zabrzmi muzyka w wykonaniu producenta i DJ Botanica.

- Jego nagrania pojawiają się w produkcjach filmowych, filmach instruktażowych do ćwiczeń jogi, aplikacjach wspomagających relaks i medytację oraz jako tło do wystaw designu. Występował na dużych i małych festiwalach, w klubach muzycznych i w domach kultury, a nawet w ogrodach botanicznych - zdradzają organizatorzy wydarzenia.

Artystyczne spotkanie odbędzie się 22 kwietnia (sobota) w Kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku. Wstęp wolny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon