Przejazd kolejowy w Kokotku zamknięty. Co to oznacza dla kierowców?

Podróżni muszą się uzbroić w cierpliwość. Trwają prace związane z remontem przejazdu na drodze krajowej nr 11. Na czas trwania robót wprowadzono objazdy i ograniczenie w gminie Krupski Młyn.

UG Krupski Młyn
Dk 11 kokotek przejazd zamkniety

Utrudnienia na DK 11 Tworóg-Lubliniec

Tej trasy nie pokonamy już tak szybko. Od 1 lipca zamknięty jest przejazd kolejowo-drogowy w Kokotku. Uciążliwość potrwa do końca miesiąca.

Prosimy kierowców (w szczególności samochodów ciężarowych) o stosowanie się do wyznaczonego przez GDDKiA objazdu, a kierowców, którzy nie skorzystali z objazdu i przejeżdżających przez teren gminy Krupski Młyn, o stosowanie się do wprowadzonych ograniczeń - podają tarnogórscy policjanci.

Jak pokonać przeszkody? Dla kierowców przygotowano objazdy.

  • kierunek Poznań: DK11 m. Tworóg, Tarnowskie Góry, Bytom, A1 do węzła Blachownia (kier. Łódź), DK46 m. Wyrazów, Blachownia Herby, DK46f Północna Obwodnica Lublińca - kier. DK11 Poznań
  • kierunek Bytom: DK11 Węzeł Lubecko, DK46F Północna Obwodnica Lublińca - kier. Częstochowa, DK46 m. Kochanowice, Herby, Blachownia, A1 do Węzła Bytom DK11 (kier. Bytom)

Co więcej, na terenie gminy Krupsku Młyn pojawił się nowe ograniczenie prędkości. O czym trzeba pamiętać?

Od wczoraj [8.07] do końca trwania objazdu spowodowanego remontem przejazdu na DK11 w Kokotku i zwiększonym ruchem w naszej gminie, tj. do końca lipca br., Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Krupski Młyn, Zarządem Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach oraz Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach, wprowadziło czasowe ograniczenie prędkości do 40 km/h na drogach powiatowych przebiegających przez naszą gminę - informują urzędnicy.
Tarnowskie gory przejscia dla pieszych

Może Cię zainteresować:

Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze. Trwa przygotowanie do nowej inwestycji

Autor: Urszula Gołkowska

07/06/2024

Zakończone zadanie drogowe w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

W Radzionkowie zakończył się ważny projekt remontowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon