Przenieś się w czasie i zobacz Tarnowskie Góry w wersji retro!

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na spacer po naszym mieście z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać aplikację i ruszyć w drogę!

Cynk z TG

Weekend to świetny czas na długi, jesienny spacer. Standardową trasę można w ciekawy sposób urozmaicić. Dzięki inicjatywnie jednej z lokalnych grup każdy chętny zobaczy, jak Tarnowskie Góry wyglądały sto lat temu.

- Za pomocą nowoczesnych technologii chcemy pokazać tę mniej znaną część historii naszego miasta. W związku z nieubłaganym wyczerpywaniem się złóż, pod koniec XIX stulecia miasto musiało zacząć się zmieniać, by dalej istnieć. Właśnie te przemiany oraz urywki z życia prywatnego chcemy pokazać w grze - opowiadają twórcy projektu.

"Cynk z TG" to gra terenowa dostosowana do młodzieży, rodzin z dziećmi, jak i seniorów. By wziąć udział wystarczy pobrać na telefon aplikację Action Track. Następnie skanujemy kod QR dostępny na stronie internetowej oraz na plakatach w centrum miasta. Aplikacja w telefonie będzie wskazywać kolejne miejsca, gdzie czekają na nas ciekawe zadania.

Premiera zabawy odbyła się 27 czerwca. Grę testowały zainteresowane grupy tarnogórzan. Małą fotorelację z ich zmagań można zobaczyć w poniższej galerii. Inicjatywa została zrealizowana dzięki dotacji ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Tarnowskie Góry kiedyś i dziś. Jak nasze miasto wyglądało sto lat temu?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Cynk z TG - terenowa gra miejska

Cynk z TG - mobilna gra historyczna

Śląski Zryw Wolności - gra miejska 2021

"Śląski Zryw Wolności" - gra miejska w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry teatralne parkowanie

Objazdowe kino nieme zawita do Tarnowskich Gór

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry 2021 Mikołajki

Mikołaj w powiecie tarnogórskim. Gdzie można go spotkać?

Projekt bez tytułu 2021 09 21 T205543 476

Z Tarnowskich Gór na słoneczną Kubę

Miejskie Kino Olbrzym

Pierwszy weekend wakacji. Gdzie się wybrać?