Przez centrum Tarnowskich Gór przejechały elfy, renifery, a nawet... choinka

W ten weekend w naszym mieście można było spotkać bardzo wesołą kolumnę cyklistów. Ubrani w świąteczne stroje przejechali ulicami, pokazując, że rowerzyści to pełnoprawni użytkownicy dróg.

Tarnogórska Mikołajkowa Masa Krytyczna

Miłośnicy dwóch kółek regularnie spotykają się na rynku i organizują wspólne przejażdżki po okolicy. Tym razem jednak okazja była specjalna. W Tarnowskich Górach trwał świąteczny jarmark. Rowerzyści postanowili zatem włączyć się w klimat wydarzenia. 16 grudnia, w sobotę, można ich było spotkać w centrum. Kolumna jednośladów znacząco wyróżniała się z tłumu. Uczestnicy wydarzenia przynieśli z sobą (lub na sobie) świąteczne elementy - mikołajowe czapki, uszy renifera, przebranie elfa, a nawet... choinkę. Kreatywności im nie zabrakło! Na wyzwanie odpowiedzieli zarówno starsi, jak i mali cykliści.

- Masa Krytyczna w Tarnowskich Górach była nie tylko okazją do wspólnego świętowania ducha rowerowej społeczności, ale także do oficjalnego przedstawienia rowerowych ambasadorów miasta. Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach pogratulował i wręczył tytuły naszym ambasadorom! - dodają urzędnicy.

Rowerowymi przedstawicielami zostali:

  • Aleksandra Piliponis
  • Tomasz Duda
  • Mateusz Roskosz
  • Robert Górski
  • Artur Proszowski
  • Jakub Siwy

Efekty ich współpracy z miastem mamy zobaczyć już wiosną 2024 roku.

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach ruszył jarmark świąteczny. Co ciekawego na nim znajdziemy?

Autor: Urszula Gołkowska

15/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon