Przezimuj Psiaka Bezdomniaka 2021. Rusza kolejna edycja akcji schroniska w Miedarach

Wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia lePsie życie zapraszają do włączenia się w dwa ciekawe przedsięwzięcia. Można przezimować lub adoptować na odległość jednego z czworonożnych podopiecznych.

Przygarnij bezdomniaka

Rozpoczęła się trzecia edycja akcji, podczas której miłośnicy czworonogów mogą zaprosić na zimę jednego z nich do swojego domu. Jak to działa? Wystarczy wybrać psiaka, zabrać go do siebie i zapewnić bezpieczny kąt oraz trochę uwagi podczas nadchodzących chłodnych miesięcy. Pożywienie i ewentualne leki dla przygarniętego podopiecznego zapewniają wolontariusze.

Aktualnie na tymczasowych opiekunów czeka kilka psów. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia lePsie życie.

Adoptuj online

Druga propozycja skierowana jest do osób, które nie mogą sobie pozwolić na przygarnięcie zwierzęcia do domu. Chcą za to pomóc mu finansowo.

- Wirtualny opiekun może wybrać, jak chce wesprzeć swojego podopiecznego, tj. wpłacić wybraną przez siebie kwotę na podane przez schronisko/stowarzyszenie konto, zakupić karmę lub sfinansować wizytę u lekarza specjalisty - tłumaczą organizatorzy akcji.
- Oczywiście istnieje taka możliwość, aby przy każdym psie, który posiada swojego wirtualnego opiekuna, opisać, kto go wspiera. Może to być imię i nazwisko, pseudonim lub nazwa firmy - dodają.

Jak zaadoptować psiaka online? Wystarczy napisać maila na adres: wirtualne.adopcje.miedary@gmail.com z informacją, którego czworonoga chcemy wspomóc. Podczas trwania adopcji mamy dostęp do informacji o swoim podopiecznym oraz jego stanie zdrowia.

Przytul alpakę i nakarm królika. Przytulisko w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon