Przeżyj przygodę jak z książki podróżniczej. Weź udział w akcji "Zanocuj w lesie"

Ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników survivalu i bushcraftu. Polskie lasy otwarły się na gości, którzy zechcą poznać ich tajemnice.

Lasy Państwowe
Tarnowskie Góry zanocuj w lesie

"Zanocuj w lesie" 2022

Wiele osób lubi od czasu do czasu wybrać się na łono natury, pójść na spacer, poszukać grzybów czy jagód. Znajdą się jednak i tacy, którym to nie wystarcza. Woleliby spędzić więcej czasu z przyrodą lub nawet przenocować z dala od ludzkich siedzib. Właśnie z myślą o tych śmiałkach powstała niecodzienna inicjatywa Lasów Państwowych.

- Do dyspozycji miłośników bushcraftu i surviwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach - zapraszali organizatorzy. - Wybierając się do "leśnego hotelu" należy jednak pamiętać, że w lesie nie ma kranów, bieżącej wody, restauracji czy parkingu. Są za to wspaniała przyroda, dzikie zwierzęta czy owady i nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne. Akcja "Zanocuj w Lesie" skierowana jest przede wszystkim do osób przygotowanych do bytowania w trudnych warunkach terenowych - tłumaczyli.

Jak przeżyć w lesie?

Być może dla części Czytelników, którzy niejedną survivalową przygodę mają za sobą, spędzenie kilku nocy w lesie nie jest żadną nowością. Jednak osoby mniej doświadczone powinny dobrze przygotować się do tego typu wycieczki. Przede wszystkim należy odpowiednio wybrać miejsce biwakowania. Mapę miejsc włączonych do akcji "Zanocuj w lesie" znajdziemy TUTAJ. Swojego planu nie musimy przedstawiać organizatorom programu, chyba że zamierzamy wybrać się na dłużej niż dwie noce lub w gronie większym niż 9 osób. Warto także sprawdzić prognozę pogody i dostosować ekwipunek do przewidywanych warunków. Pamiętajmy także o pobraniu na telefon mapy obszaru - nie wszędzie będziemy mogli połączyć się z Google Maps. Więcej informacji na temat odpowiedniego przygotowania się znajdziemy na stronie internetowej Lasów Państwowych.

Zanocuj w lesie 2022 powiat tarnogórski
Lasy Państwowe

Powiat tarnogórski zaprasza

W programie udział biorą między innymi Nadleśnictwo Świerklaniec, Nadleśnictwo Koszęcin i Nadleśnictwo Brynek. Które obszary zostały wyznaczone do udziału w akcji? Na terenie naszego powiatu noc w lesie spędzimy:

  • na północnym brzegu Zbiornika Kozłowa Góra (Jezioro Świerklaniec)
  • w okolicy ulicy Woźnickiej w Miasteczku Śląskim
  • przy ulicy Koszęcińskiej w Kaletach
  • w okolicy Kotów (gmina Tworóg)
  • w okolicy Potępy (gmina Krupski Młyn)
- Przed nami długi czerwcowy weekend, a tuż po nim wakacje. Czy ktoś z Was ma w planach nocowanie w hotelu wielogwiazdkowym - pod gołym niebem? A może ktoś już z tych bezpłatnych noclegów korzystał? - zachęca Nadleśnictwo Świerklaniec. - Zapraszajcie znajomych, korzystajcie, bawcie się dobrze i odpoczywajcie! - dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon