Przygotowania do Dni Kalet 2022. Jakie atrakcje czekają nas w tym roku? Kogo zobaczymy na scenie?

Po dwóch latach przerwy powraca tradycyjne wydarzenie z sąsiedniej gminy. Impreza rozpocznie się już w przyszłym miesiącu.

Dni Kalet 2022

Ostatnia edycja wydarzenia miała miejsce w 2019 roku. W następnych dwóch latach plany organizatorów pokrzyżowała pandemia COVID-19. Mamy jednak dobrą wiadomość. Za niedługo odbędzie się kolejna odsłona Dni Kalet. Co już o niej wiemy?

Zainteresowani mogą rezerwować sobie w kalendarzach dni: 20-22 maja (piątek - niedziela). Nie zabraknie muzycznych atrakcji. Przed publicznością zaprezentuje się znany zespół Blue Cafe, a także Patrycja Markowska. Jak podaje Urząd Miasta, umowy z tymi artystami zostały podpisane jeszcze przed pandemią w 2019 roku.

Na scenie zobaczymy także Miejską Orkiestrę Dęta. Kaletańscy muzycy świętować będą 95-lecie działalności.

- Będzie to bardzo widowiskowy akcent Dni Miasta, który z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników muzyki dętej. W specjalnym bloku poświęconym twórczości naszych muzyków wystąpią zaprzyjaźnione orkiestry krajowe i zagraniczne - zapowiadają organizatorzy imprezy.

Kolejny warty uwagi punkt programu to specjalne występy taneczne. Podczas Dni Kalet odbędzie się turniej rock&rolla.

- Na scenie przewidziano również występy naszych rodzimych artystów na co dzień szlifujących swoje talenty pod dachem Miejskiego Domu Kultury w Kaletach - dodają organizatorzy.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie będą czekać na mieszkańców i przyjezdnych gości. Więcej informacji mamy poznać wkrótce.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon