Przygotowania do Gwarków czas zacząć. W centrum pojawiła się już scena i karuzele

W Srebrnym Mieście trwają intensywne prace w związku ze zbliżającą się imprezą. Także tym razem w centrum stanie wielkie koło młyńskie. To oczywiście nie koniec atrakcji.

Ostatnie przygotowania przed Gwarkami 2023

Do największego wydarzenia w roku pozostały zaledwie dwa dni! Przypomnijmy, że podobnie jak podczas ostatniej edycji Gwarki potrwają cztery dni i rozpoczną się w czwartek - 7 września. Oficjalne otwarcie odbędzie się tradycyjnie w piątek, ale dzień wcześniej na scenie zobaczymy lokalnych artystów i muzyków, a z Orkiestrą dziecięco-młodzieżową "Śląskie Smyki" zagra Czesław Mozil. Cały plan na gwarkowy weekend znajdziecie poniżej.

Znamy program Gwarków 2023! Kogo w tym roku zobaczymy na scenie?

Jedną z najpopularniejszych stref podczas Gwarków są karuzele. Pojawiają się w różnych odmianach: od spokojnych dedykowanych maluchom z rodzicami, po szalone maszyny, gdzie można przez chwilę zawisnąć do góry nogami. Na kilka dni krajobraz Tarnowskich Gór wzbogaci się o wielkie koło młyńskie. Konstrukcja jest wysoka na aż 32 metry! Mimo wrażenia, jakie sprawia, nie kręci się szybko i pełni raczej rolę obracającego się tarasu widokowego.

Zmiany zaszły także na rynku. Przed Urzędem Miasta pojawiły się elementy, z których zbudowana zostanie scena. Na czas trwania imprezy wejście do ratusza będzie możliwe przez Biuro Informacji o Mieście.

Gwarki - pochód 2022

Może Cię zainteresować:

Pochód Gwarkowski 2023. Nowe postacie, nowe stroje i ten sam tarnogórski vibe

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon