Przygotowania do Świąt rozpoczęte. Co w tym roku pojawi się w Tarnowskich Górach?

Urząd Miasta rozpoczął już pierwsze prace nad przygotowaniem Tarnowskich Gór na nadchodzące Boże Narodzenie. W tym roku czeka nas kilka wyjątkowych niespodzianek.

Przygotowania do swiat tarnowskie gory

Hybrydowy jarmark i kalendarz adwentowy

Tegoroczne Boże Narodzenie z pewnością będą inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Wiele z tarnogórskich tradycji adwentowych odbędzie się w zmienionej formie lub w ogóle zostaną zawieszone. Jednak nawet przy bardziej rygorystycznych obostrzeniach epidemiologicznych można świętować w nieco inny, ale także ciekawy sposób. Wystarczy tylko trochę kreatywności.

Pierwsza niespodzianka czeka nas na facebookowym fanpage'u Urzędu Miasta.

- Dziś startuje Tarnogórski Kalendarz Adwentowy, a to oznacza, że codziennie aż do 24 grudnia będziemy mieli dla Was zabawy i niespodzianki – trochę tak jak w tradycyjnym adwentowym kalendarzu, w którym dzieci znajdują czekoladki - zapraszają pomysłodawcy.

Zamiast słodyczy każdego dnia pojawiać się będą nowe zagadki i zadania. Na zwycięskich internautów czekają drobne upominki, oczywiście związane ze Srebrnym Miastem.

Wielu mieszkańców z pewnością z utęsknieniem czeka także na tradycyjny już jarmark świąteczny. Pomimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, rękodzielnicy bynajmniej nie zamierzają rezygnować z uczestnictwa w corocznym wydarzeniu. Przybierze ono jednak formę hybrydową. Co to oznacza w praktyce? Ofertę rękodzielników będziemy mogli poznać na stronie internetowej Urzędu Miasta, miejskim profilu facebookowym oraz utworzonym tam wydarzeniu. Dla osób, które preferują tradycyjną formę zakupu, uruchomione zostaną trzy punkty, gdzie od przyszłego tygodnia pojawią się sprzedawcy. Unikatowe dekoracje i prezent znajdziemy w lokalizacjach:

  • Rynek 8 (tzw. Miejska Informacja Turystyczna)
  • ul. Krakowska 20 (były sklep z zabawkami)
  • ul. Piłsudskiego 2 (dawny kiosk naprzeciwko Staszica)

Jarmark rozpocznie się w przyszły poniedziałek, 7 grudnia i zakończy się 22 grudnia.

Co z oświetleniem?

Wczoraj na tarnogórskim rynku pojawiła się choinka. Niestety Urząd Miasta zapowiedział, że w tym roku nie możemy liczyć na wiele świetlnych dekoracji. Pojawią się one tylko na jednym deptaku. Decyzja te nie spotkała się ze zrozumieniem mieszkańców. Reprezentanci samorządu postanowili wytłumaczyć, z czego wynikają podjęte działania.

- W mieście, oprócz choinki, oświetlona będzie tylko ulica Krakowska. Pozostałe ulice nie będą oświetlone tak, jak dotychczas; staraliśmy się w tym roku ograniczyć koszty. Wszyscy musimy oszczędzać, a to jakoś strasznie nie zburzy nam świątecznego nastroju. Być może spotka nas za to krytyka, ale oszczędzać musimy wszyscy, a samorząd tak samo - informują przedstawiciele Urzędu.

Mamy także dobrą wiadomość: władze miasta zdecydowały się na mniej kosztowne, a również eleganckie oświetlenie pojedynczych budynków w przestrzeni miejskiej. Co więcej, na placu Wolności pojawi się specjalna, świąteczna instalacja.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nasz samorzad jarmark

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasz...

Srebrny bazar tarnowskie gory

Srebrny Bazar, czyli wirtualny, świąteczny...

Tarnowskie gory kawiarnia niebo 3

Niebo w Tarnowskich Górach, czyli gdzie wypić...

Restauracje wspieraj gastonomie

Powstaje lista tarnogórskich lokali...

Pizza tg

Wspieramy gastronomię. Gdzie zamówić pyszną...

Harcerze poadza drzewa

Miasto dofinansuje projekt harcerzy....

Miasteczko slaski pasieki

Szkolenie z turystyki. Miasteczko Śląskie...