Przyrodnicze wyzwanie w Radzionkowie. Śląski Ogród Botaniczny przedstawia swój quest

Radzionkowski Ogród zaprasza do odwiedzin oraz skorzystania z angażującej formy zwiedzania. Powinna spodobać się i młodszym, i starszym gościom.

"Różnorodność leży w naturze"

Tak nazywa się quest, który prezentuje Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. Na czym polega zabawa? Ze skrzyneczki przy Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90a) lub ze strony internetowej pobieramy ulotkę. Następnie, kierując się wskazówkami, odwiedzamy kolejne punkty, gdzie czekają na nas pieczątki oraz podpowiedzi dotyczące głównego hasła. Przy okazji uczestnicy sporo dowiadują się o przyrodzie tego miejsca.

- Nasz quest to interesująca forma samodzielnego zwiedzania ogrodu botanicznego, poznania jego najciekawszych zakątków oraz różnych gatunków roślin i zwierząt bez udziału przewodnika - stwierdzają inicjatorzy akcji. - To atrakcyjne narzędzie poznawcze, umożliwiające połączenie edukacji z zabawą poprzez bezpośrednie doświadczanie przyrody i aktywności na świeżym powietrzu - dodają.

W zabawie udział może wziąć każdy: dorośli, uczniowie, młodzież, a nawet maluchy. Wypełnianie questu zajmuje około 1,5-2 godziny. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie odwiedzać można codziennie od świtu do zapadnięcia zmroku. Udział w wyzwaniu jest bezpłatny.

"Wybory Pięknej z Rept" 2022

Może Cię zainteresować:

Wybory Pięknej z Rept 2023. Jakie atrakcje się szykują?

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon