Pułk Chemiczny przekazał tarnogóskiemu szpitalowi 12 tys. zł!

5 Pułk Chemiczny na rzecz walki z pandemią koronawirusa przekazał naszemu Szpitalowi 12 tys. zł. Zbiórkę pieniędzy żołnierze jednostki przeprowadzili w różnych miejscach, nawet na wrocławskim lotnisku, gdzie wykonywali obowiązki służbowe.

Obrazek

- Żołnierze, którzy do tej pory przeprowadzili kilkadziesiąt akcji na terenie różnych województw południowej i centralnej Polski, zdezynfekowali 17 samolotów, 64 jednostki sprzętu wojskowego oraz budynki o łącznej kubaturze 34418 metrów kwadratowych nie zapomnieli o nas, o naszym Szpitalu Powiatowym - czytamy na profilu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Zbiórkę pieniędzy żołnierze jednostki przeprowadzili w różnych miejscach, nawet na wrocławskim lotnisku, gdzie wykonywali obowiązki służbowe. Na ręce Prezesa Zarządu dr n.med. Leszka Jagodzińskiego oraz Kierownik Działu Medotyczno-Organizacyjnego dr n.praw. Agnieszka Pilarek-Słabikowska mjr Ireneusz Maliszewski i mjr Zbigniew Kowalski wręczyli symboliczną kasetkę z uzbieraną kwotą 12 tys. złotych, która zostanie wpłacona na konto Szpitala.

- Zbiórka środków wypłynęła z potrzeby serca i olbrzymiej empatii żołnierzy pułku, którzy na co dzień wspierają swoją pracą liczne placówki publicznej służby zdrowia w ramach prowadzonych zadań. Zebrane środki finansowe pozwolą na walkę z epidemią COVID-19 wśród lokalnej społeczności - przyznają żołnierze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnogórzanin twarzą Sii Cycling Team

Tarnogórzanin Kamil Hajda twarzą ogólnopolskiej kampanii

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

Tarnowskie Góry - utrudnienia drogowe

Uwaga kierowcy! Znów czeka nas remont

Kalety. Zalew Zielona

Kalety "Marką Śląska" 2021

Tarnowskie Góry 16.-22.08

Podsumowanie tygodnia 16.-22.08

Inicjatywa Sołecka 2021

Wyniki konkursu Inicjatywa Sołecka 2021

Jerusalema Dance Challenge

Jerusalema Dance Challenge w Tarnowskich Górach