Rabuś z Bytomia zatrzymany. Okradł radzionkowski kościół, teraz czeka go pobyt w więzieniu

69-latek z Bytomia postanowił obrabować radzionkowską świątynię. Jak się okazało, nie pierwszy raz dopuścił się takiego czynu. Nie umknie jednak przed odpowiedzialnością.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Radzionków kradzież policja

Policjanci namierzyli złodzieja

Do zdarzenia doszło w środę, 8 lutego. Gospodarz powiadomił policjantów o kradzieży darów złożonych przez wiernych w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki. Mundurowi przejrzeli także nagrania z kamer monitoringu.

- W wyniku swojej pracy operacyjnej ustalili, że za sprawą kradzieży tzw. "wotów dziękczynnych" stoi znany wymiarowi sprawiedliwości mieszkaniec Bytomia. Informację tę potwierdziły osoby postronne, które widząc wcześniej opublikowany wizerunek podejrzanego, skontaktowały się z mundurowymi i utwierdziły ich w swoich ustaleniach - podają funkcjonariusze.

Poszukiwanego mężczyznę udało się zlokalizować w sobotę, 11 lutego, w Bytomiu. Jak się okazało, 69-letni mieszkaniec tego miasta miał za sobą już niejedną kradzież.

- Podczas zatrzymania mężczyzna nie przyznawał się do winy, twierdząc, że niczego nie ukradł. Długa i wnikliwa analiza nagrań z kamer w miejscu zdarzenia pozwoliła policjantom zapamiętać szczególny sposób, w jaki poruszał się podejrzany. W trakcie przesłuchania 69-latek z Bytomia nie był już w stanie dłużej kłamać, a wiedząc, że policjanci "prześwietlili" go na wylot, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze - dodają mundurowi.

Zatrzymany będzie musiał naprawić wyrządzone szkody. Znaleziona przy bytomianinie gotówka zostanie przekazana na pokrycie strat. Za popełnioną w warunkach recydywy kradzież z włamaniem mężczyznę czeka kilkanaście miesięcy w więzieniu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry policja

Seria niefortunnych kradzieży w Tarnowskich Górach i okolicy

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Radzionków, Kradzież w sklepie przy ul. św. Wojciecha

Radzionków. Mężczyzna kilkakrotnie okradł sklep

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Wypadek w Potępie

Policja wyjaśnia przyczyny tragedii w Potępie

Wypadek w Szałszy

Wypadek w Szałszy. Dwóch poszkodowanych w szpitalu

Tarnowskie góry zatrzymanie

Poszukiwany listem gończym wpadł w Tarnowskich Górach