Radni powiatowi podjęli decyzję. Uchwała "w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II" przyjęta

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu jej członkowie omawiali między innymi "uchwałę intencyjną w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II". Większość głosujących poparła dokument.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry starostwo powiatowe

Radni zadecydowali

Dziś, 20 kwietnia, odbyła się LIII sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Jednym z projektów uchwał było pismo związane z uczczeniem i stanięciem w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. W uzasadnieniu czytamy:

Papież Polak był nieugiętym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach naszego globu. Nieustannie okazywał wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Dzisiaj w związku z medialnymi atakami w niektórych ośrodkach przekazu, próbami zniesławienia skierowanymi na osobę Świętego Jana Pawła II ojca narodu polskiego oraz przewodnika - wyrażamy swój stanowczy sprzeciw i stajemy w obronie świętości i dobrego imienia naszego rodaka Świętego Jana Pawła II.

Haniebny atak na Jana Pawła II nawiązuje do minionych lat komunizmu i zbrodniczej roli Służby Bezpieczeństwa, która tworzyła fałszywe dokumenty. Atak na Jana Pawła II nie może być nam obojętny. Jest to uderzenie w polski naród, jego dziedzictwo kulturowe i przyszłość, którą będą tworzyć nowe pokolenia.

Całość dokumentu można znaleźć TUTAJ. Z dwudziestu pięciu uprawnionych do głosowania wykorzystało tę możliwość 13 radnych. Za uchwałą opowiedzieli się: Jarosław Czapla, Andrzej Elwart, Lucjan Galios, Jan Gryc, Kazimierz Gwóźdź, Piotr Krok, Maciej Mączyński, Paweł Mrachacz, Maria Ożga, Krzysztof Piasecki, Eugeniusz Ptak, Jan Uchański, Dariusz Wysypoł. Przeciwko zagłosował Michał Sporoń.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 01-07.11. Czym żyli tarnogórzanie?

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach

Podtopienie dziecka w Zalewie Nakło-Chechło

Podtopienie w Nakle-Chechle. 4-letnie dziecko bez opieki

Tarnowskie Góry, prognoza pogody 21-27.06

Prognoza pogody dla Tarnowskich Gór. Nadciągają burze

Sporon dziuk

Michał Sporoń po kolejnym przesłuchaniu: Tak...