Radny apeluje o kolejne nasadzenia. W Tarnowskich Górach mają pojawić się nowe drzewa

Dariusz Warda zwrócił się do Urzędu Miasta z zapytaniem dotyczącym nasadzeń w pobliżu ulicy Towarowej. Domagali się tego sami działkowcy. Znamy odpowiedź Ratusza.

Tarnowskie góry drzewa towarowa

Nowe drzewa? Pojawią się w dwóch dzielnicach

W drugiej połowie lipca radny miejski Dariusz Warda (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego) złożył dokument w sprawie ubogacenia centrum miasta o kolejne rośliny. Drzewa mogłyby zostać posadzone jesienią tego roku pomiędzy terenem firmy Olmet i ogrodami działkowymi "Za Torami".

Szereg spotkań, w których uczestniczyłem, miał na celu doprowadzenie do tych nasadzeń, gdzie główną przeszkodą stała się konieczność wytyczenia w pierwszej kolejności drogi w tym rejonie. Na jednym ze spotkań w urzędzie przy ul. Sienkiewicza w wydziale Ochrony Środowiska padła deklaracja podjęcia uzgodnień w tym zakresie z MZUiM. Licząc, iż takowe uzgodnienia zostały poczynione, mam nadzieję razem z działkowcami, iż w tym roku uda się ten temat domknąć - stwierdza w piśmie radny.

Jeszcze w lipcu Ratusz odniósł się do złożonego zapytania. Odpowiedź może ucieszyć nie tylko zainteresowanych pracami w okolicy ulicy Towarowej.

Uprzejmie informuję, iż Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tarnowskich Górach jest w trakcie nasadzeń drzew pomiędzy firmą Olmet a ogródkami działkowymi "Za Torami" w ramach inwestycji pn.: "Rozbudowa ulicy Towarowej w Tarnowskich Górach" - 12 sztuk drzew oraz w ramach inwestycji pn.: "Rozbudowa ulicy Polnej w Tarnowskich Górach" - 12 sztuk drzew - czytamy w piśmie podpisanym przez zastępcę burmistrza Bartosza Skawińskiego.
Tarnowskie góry park plac zabaw

Może Cię zainteresować:

Zgłoś własny pomysł na zieloną przestrzeń w TG. Urząd Miasta czeka na propozycje

Autor: Urszula Gołkowska

02/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon