Radzionków dla Ukrainy. Gdzie prowadzone są zbiórki na rzecz uchodźców?

W ostatnich dniach na terenie całego powiatu powstają nowe punkty, gdzie przynosić można najbardziej potrzebne artykuły. Pięć takich lokalizacji znajdziemy w Radzionkowie.

UM Radzionków
Radzionków zbiórka Ukraińcy

Zbiórki w Radzionkowie - jak pomóc?

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie

Zbiórka rozpoczęła się wczoraj, 28 lutego. Adres: ul. Szymały 36. Co można przynieść?

- Stęsknieni za szkołą wracamy w poniedziałek i od razu - solidarni z Ukrainą - czynimy dobro - zachęcają organizatorzy.
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie

Aktualnie w placówce prowadzona jest zbiórka na rzecz potrzebujących rodzin z dziećmi, które są już bezpieczne w Pszczynie.

- Rodziny są nam znane, to konkretny apel o wsparcie - informują przedstawiciele szkoły.
  • Centrum Kultury Karolinka

Dary składać można w siedzibie centrum (Plac Jana Pawła II 2) w godzinach pracy instytucji. Jakie artykuły są potrzebne?

- Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji zbiórki artykułów pierwszej pomocy dla walczących i uchodźców z Ukrainy. Pierwsza część zbiórki potrwa do 4 marca - informują koordynatorzy.
  • KS Ruch Radzionków

Klub razem z przedsiębiorstwem Mega-Invest organizuje zbiórkę. Swoją lokalizację ma ona w siedzibie firmy przy ul. Szymały 37. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-16:00. Jakie artykuły są potrzebne?

  • chemia gospodarcza
  • artykuły higieniczne
  • kosmetyki
  • suchy prowiant, konserwy
  • woda
  • Apteka na Gajdasa

Adres: Gajdasa 1b

Godziny otwarcia apteki: poniedziałek - piątek: 7:00-18:30, sobota: 8:00-13:00

Burmistrz Radzionkowa dziękuje mieszkańcom

27 lutego Gabriel Tobor opublikował oficjalne oświadczenie dotyczące pomocy miasta dla Ukraińców.

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,

Od kilku dni obserwujemy tragiczne wydarzenia, które mają miejsce za naszą wschodnią granicą. Agresja Rosji na Ukrainę, spowodowała, że tysiące ludzi, w tym kobiet i dzieci potrzebuje naszego wsparcia. Jako lokalna społeczność już nie raz pokazaliśmy, że mamy szczodre serca i potrafimy pomagać potrzebującym. Liczne oddolne inicjatywy, akcje na profilach społecznościowych i prowadzone zbiórki uruchomiły lawinę współczucia i realnego wsparcia. Za wszystkie te działania serdecznie dziękuję. Jako samorząd jesteśmy w stałym kontakcie z rządowymi instytucjami, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo i przygotowują się na przyjęcie uchodźców.

Informuję, że już wkrótce będziemy przyjmować zgłoszenia mieszkańców Radzionkowa, którzy chcieliby wspomóc uchodźców z Ukrainy. Będziemy tworzyć bazę wolontariuszy oferujących bazę noclegową, możliwość transportu, działania logistyczne czy gotowych przekazać konkretne dary. Zakres tej pomocy będzie sukcesywnie modyfikowany i dostosowywany do aktualnych potrzeb oraz płynących z góry wytycznych.

Życzmy sobie wzajemnie pokoju na świecie.
Z wyrazami szacunku,
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon