Radzionków dziękuje i żegna Bernarda Skibińskiego. Co wiemy o nowym zastępcy burmistrza?

W tym miesiącu w radzionkowskim Ratuszu trochę się zmieniło. Powołany został nowy zastępca burmistrza. Jego poprzednik odszedł ze stanowiska.

UM Radzionków
Radzionków szeremeta

Zmiany w Urzędzie Miasta Radzionków

Zbliża się XLIV Sesja Rady Miasta. Jednym z punktów spotkania będzie oficjalne podziękowanie i pożegnanie Bernarda Skibińskiego, byłego Zastępcy Burmistrza Miasta Radzionków. Samorządowiec 27 lipca przeszedł na emeryturę.

Podczas jego dziesięcioletniej pracy na wspomnianym stanowisku Bernard Skibiński nadzorował inwestycje takie jak: budowa ulicy Księżogórskiej, budowa kolejnych odcinków obwodnicy miasta, remont dworca PKP i jego adaptacja na potrzeby Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, przebudowa sali widowiskowej w CK "Karolinka", budowa boiska przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, budowa Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej na Księżej Górze, budowa Eko Rynku, rewitalizacja kolonii Hugona czy budowa plant w Rojcy.

- Odchodzącemu na emeryturę panu Bernardowi Skibińskiemu życzymy dużo zdrowia i spokoju oraz radości z każdego dnia spędzonego wśród najbliższych - żegnali samorządowca współpracownicy.

Kim jest nowy zastępca?

Od 1 sierpnia obowiązki Bernarda Skibińskiego przejęła nowa osoba. Jest nią dotychczasowy radny miejski Grzegorz Szeremeta. Co o nim wiemy?

- Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Ponadto w 2022 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i Centrum im. Adama Smitha na kierunku Innowacyjne Zarządzanie Gminą. Mieszkaniec Rojcy. Od wielu lat angażuje się charytatywnie i społecznie między innymi jako honorowy dawca krwi czy organizator imprez sportowych. Od 2018 roku jest radnym Rady Miasta Radzionków i przewodniczy Komisji Finansów i Rozwoju Miasta. Jest żonaty i posiada dwójkę dzieci. Maratończyk i ultramaratończyk. Jest sędzią oraz Komisarzem Technicznym Polskiego Związku Koszykówki i licencjonowanym sędzią Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w nordic walking - podaje Urząd Miasta Radzionków.

Mandat Grzegorza Szeremety jako radnego miejskiego wygasł 31 lipca.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon