Radzionków i Bytom. Powstanie nowa droga przy ul. Długiej

Radzionkow ulica kadlubka 11

Gmina naszego powiatu - Radzionków połączyła swoje siły z sąsiednim Bytomiem. Efektem współpracy będzie nowa droga miedzy ulicami Kadłubka i Długą.

Nareszcie pojawi się asfalt 

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ulicy Kadłubka. W niedalekiej przyszłości pojawi się tam droga asfaltowa łącząca się z ul. Długą. Co więcej powstaniu infrastruktury towarzyszyć będzie także chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie. 14 grudnia przedstawiciele władz Bytomia i Radzionkowa podpisali porozumienie w sprawie wspólnego projektu, ponieważ wspomniany teren leży na granicy dwóch gmin. Samorządy mają nadzieję, że zawarta współpraca pomoże w pozyskaniu dofinansowania potrzebnego do realizacji dalszych faz budowy.

Zawarte porozumienie to pierwszy z etapów inwestycji, jaką planujemy wspólnie przeprowadzić z gminą Radzionków. Sporządzenie dokumentacji projektowej oraz kosztorysu jest bowiem niezbędne, aby inwestycja ta mogła być realizowana, ale również by starać się o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego – mówi Arkadiusz Kocot, prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Bytomiu.

Zachęta dla inwestorów 

Warto podkreślić, że działania gmin to nie tylko zapewnienie lepszych warunków dla mieszkańców, ale także zaproszenie dla potencjalnych przedsiębiorców.

- Porozumienie, jakie podpisaliśmy z gminą Radzionków, z pewnością zadowoli mieszkańców ulicy Kadłubka oraz potencjalnych inwestorów. Jego celem jest nie tylko budowa drogi łączącej ul. Kadłubka z ul. Długą, ale również przygotowanie znajdujących się tam terenów pod inwestycje mieszkaniowe - tłumaczy prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Umowa zakłada wspólne finansowanie przygotowania dokumentacji projektowej oraz kosztorysu. Koszt tego etapu projektu oszacowano na 400 tys. zł. Zostanie on pokryty w całości ze środków gmin Bytom i Radzionków, a także Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radzionkowie.

Droga, która powstanie będzie przebiegać w granicach miasta, a jej realizacja jest szansą na rozwój znajdujących się tam terenów, tym bardziej, że są one głównie przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe – dodaje Bernard Skibiński, zastępca burmistrza Radzionkowa.

Inicjatorzy prac budowalnych mają nadzieję, że powstająca droga znacznie poprawi atrakcyjność okolicznych działek. Asfaltowe przedłużenie ulicy Kadłubka połączyłoby ją z ul. Długą, skomunikowaną z DK 11. To z kolei znacznie ułatwia dostęp do trasy: Bytom - Katowice i Radzionków - Tarnowskie Góry, a także do ośrodków handlowych znajdujących się przy ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu-Stroszku oraz ul. Unii Europejskiej w Radzionkowie. Znajdujący się nieopodal Park Grota, a także Suchogórski Labirynt Skalny z pewnością podnoszą także walory estetyczne terenów mieszkaniowych.

fot. UM Bytom

Radzionkow ulica kadlubka 11

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: