Radzionków i Kalety nagrodzone w konkursie Marka-Śląskie

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Marka-Śląskie. Wśród zwycięskich organizacji znalazły się dwie gminy z powiatu tarnogórskiego.

Marka slaskie

Turystyka i dziedzictwo kulturowe

W październiku odbyła się XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której tradycyjnie zostały wręczone nagrody dla przedsiębiorstw, instytucji i gmin wyróżniających się swoją działalnością na rzecz promowania województwa. W konkursie Marka-Śląskie jury przyznaje wyróżnienia w czternastu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media, osobowość roku oraz super Marka-Śląskie.

- Nagroda jest podziękowaniem za aktywne, przedsiębiorcze oraz odpowiedzialne społecznie postępowanie, które przyczynia się do tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. Wpływa to na większą atrakcyjność inwestycyjną, konkurencyjność oraz nowe perspektywy rozwoju naszego regionu - opowiadają organizatorzy.

Podczas tegorocznej, jedenastej edycji do laureatów dołączyły dwa miasta z naszego powiatu. Kalety otrzymały wyróżnienie za swoją działalność na rzecz promowania turystki. Natomiast zwycięzcą w kategorii dziedzictwo kulturowe regionu okazało się, znajdujące się w Radzionkowie, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

- Nagroda ta to uhonorowanie wszystkich dotychczasowych działań Miasta Kalety na rzecz rozwoju turystyki, ale również i bodziec do kolejnych, jeszcze bardziej spektakularnych działań mających na celu rozwój wyciszonej turystyki weekendowej w naszym mieście - cieszą się wadze samorządowe.

- Dziękujemy za uznanie naszej pięcioletniej pracy - komentują pracownicy Centrum. - Przyjęcie wiadomości o wygranej jest dla nas ogromnym zaszczytem - dodają.

Kolejna edycja konkursu czeka nas już w przyszłym roku. Do końca czerwca można zgłaszać do organizatorów nie tylko instytucje czy organizacje, ale także osoby prywatne, które przyczyniają się do tego, by walory naszego województwa były rozpoznawalne i doceniane.

fot. UM Kalety

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon