Radzionków. Miasto sprzedaje i oddaje w dzierżawę swoje nieruchomości

Urząd Miasta Radzionków poinformował o możliwości zakupu dwóch nieruchomości oraz wydzierżawienia kolejnych terenów. Jakie inwestycje poczynić można w gminie?

Radzionkow sprzedaz lokal mieszkalny

Niezabudowana nieruchomość

Działka znajduje się przy ulicy Norwida (numer jednostki rejestrowej G.3324). Obejmuje ona obszar o powierzchni 60 m2.

- Teren lekko pochylony w kierunku południowym. Kształt zbliżony do prostokąta. Aktualnie działka wykorzystana na ogródek przydomowy, część jako utwardzenie drogi dojazdowej. W sąsiedztwie luźna zabudowa jednorodzinna. Dostęp do energii elektrycznej i wodociągu. Teren nie jest narażony na wpływy eksploatacji górniczej. Nie przeprowadzono badań hydrologicznych i geologicznych. Ponadto brak jest informacji o zlokalizowaniu na tym terenie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. Działka bez dostępu do drogi publicznej. Z uwagi na wielkość i kształt działki nie nadaje się do odrębnego zagospodarowania. Działka nie spełnia kryteriów samodzielnej działki budowlanej - czytamy w ogłoszeniu.

Przetarg ustny dotyczący sprzedaży nieruchomości odbędzie się 21 maja 2021 roku roku o godz. 09:30 w Urzędzie Miasta Radzionków. Warunkiem wzięcia udziału jest wcześniejsza wpłata wadium w wysokości 1000 zł do dnia 17 maja. Cena wywoławcza działki wynosi: 6 000 zł.

Lokal mieszkalny

Do sprzedaży przeznaczony jest lokal mieszkalny nr 3 usytuowany w budynku przy ul. Śródmiejskiej nr 1 B, C, D wraz ze sprzedażą ułamkowej, niewydzielonej części gruntu. Mieszkanie ma powierzchnię 45,94 m², położone jest na parterze i składa się z kilku pomieszczeń: I pokój – 13,05 m², II pokój – 15,81 m², kuchnia – 5,98 m², przedpokój – 7,76 m², łazienka – 3,34 m². Do lokalu przynależy także piwnica.

Remontu wymagają: instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna, ściany, sufity, drzwi wewnętrzne oraz wejściowe, a także stolarka okienna.

Przetarg odbędzie się również 21 maja 2021 roku o godz. 09:00. Cena wywoławcza została ustalona na 120 000 zł, natomiast wadium - 12 000 zł.

Nieruchomości do wydzierżawienia

Pierwsza z nich to teren niezabudowany w rejonie ulicy Średniej, przylegający do nieruchomości obejmującej działkę nr 633/26. Stawka wyjściowa do negocjacji za dzierżawę gruntu to 1,20 zł/m2 (+ podatek VAT w wys. 23%).

Na zainteresowanych czeka także 50 m2 nieopodal ulicy Orzechowskiej. Wysokość opłaty wynosi 0,70 zł/m2 (do negocjacji) oraz podatek VAT. Obydwie nieruchomości zostaną przeznaczone do wydzierżawienia na czas nieoznaczony w drodze bezprzetargowej.

fot. UM Radzionków

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon