Radzionków. Motocykl uderzył w motocykl, a do tego oberwała jeszcze osobówka

Tegoroczna majówka rozpoczęła się niezbyt fortunnie. W powiecie tarnogórskim doszło do kolizji motocykli i samochodu. Chociaż tym razem udało się uniknąć szpitala, policjanci ostrzegają oraz apelują o ostrożność, zwłaszcza że pogoda zachęca do podróży.

Kolizja w Radzionkowie

Majówka trwa, a kierowców na drogach nie brakuje. Tym bardziej powinna wzrosnąć nasza ostrożność. Przekonały się o tym uczestniczki ruchu drogowego, dla których długi weekend rozpoczął się od kolizji. 1 maja przed godziną 11:00 w Radzionkowie zderzyły się trzy pojazdy. Na ulicy Knosały kierująca kawasaki nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją innego motocyklu. Kobieta uderzyła w pojazd, a do tego sytuacja skończyła się jeszcze najechaniem na tył volkswagena. Na szczęście żadna z uczestniczek zdarzenia nie ucierpiała poważnie i skończyło się na mandacie dla sprawczyni kolizji.

Policjanci przypominają o ostrożności i uwadze, która obowiązuje wszystkich kierowców. Tylko od stycznia do końca kwietnia na Śląsku doszło do 60 wypadków z udziałem motocyklistów. To aż trzy raz więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Przez cztery ostatnie miesiące funkcjonariusze odnotowali też 116 kolizji związanych z tymi jednośladami.

- Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Motocyklisto zwolnij! Dojedź jednośladem bezpiecznie do celu! W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania - dodają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon