Radzionków. Nietrzeźwy kierowca wjechał w barierki. Jego pijany pasażer... przeparkował pojazd

Do dziwnej sytuacji doszło w Radzionkowie na ul. Unii Europejskiej. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią niedzielę, 17 lipca. Około godziny 14:00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Unii Europejskiej. Dostawcze iveco wjechało w barierki. Następnie pojazd ruszył dalej i zatrzymał się na pobliskim parkingu. Co udało się ustalić policjantom?

- 22-latek z Piekar Śląskich miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, jednak mimo tego zdecydował się na jazdę samochodem i doprowadził do kolizji - podają funkcjonariusze.
- Jego pasażer, 17-letni mieszkaniec Radzionkowa, zapewne starał się pomóc koledze, dlatego wsiadł za kierownicę dostawczaka i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że też nie powinien prowadzić pojazdu. Miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd, a alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu - tłumaczą.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje decyzje przed sądem. Za popełnione czyny grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także kara więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon