Radzionków. Nowy pomysł na Księżą Górę. Co ciekawego może tam powstać?

Jedno z atrakcyjniejszych miejsc Radzionkowa może zyskać nową infrastrukturę. Jakie są plany?

Co nowego na Księżej Górze?

Zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański poinformował o projekcie dotyczącym terenu na granicy Piekar Śląskich oraz Radzionkowa. Na obszarze Księżej Góry mógłby powstać park leśny. Co to oznacza?

- Pojawił się pomysł, by właśnie na tym terenie stworzyć park leśny, czyli uporządkowanie zieleni, nowe ścieżki, teren do biegania i nordic walking i spacerów - tłumaczy Turzański.

Nowe alejki mogłyby stać się przydatnym uzupełnieniem ścieżek rowerowych czy chodnika. Zdaniem samorządowca, obecnie teren między miastami wymaga większej uwagi i działań mających na celu jego jeszcze lepsze wykorzystanie.

Na razie projekt nie jest jeszcze pewny. Trwają rozmowy dotyczące jego realizacji.

- To jest akcja społeczna prowadzona przez instytucję finansową. Otrzymaliśmy zapytanie od firmy zewnętrznej o dostępność terenu o powierzchni 10 hektarów, który nie będzie użytkowany przez co najmniej 20 lat - wyjaśnia Krzysztof Turzański.

Zastępca prezydenta prosi mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych o wyrażanie swoich opinii na ten temat. Pomysłodawca jest także otwarty na nowe propozycje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon