Radzionków wśród najładniejszych na Śląsku? Trwa plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Trwa głosowanie na najładniejsze rozwiązania architektoniczne w naszym województwie. Wśród zgłoszonych propozycji pojawił się projekt z terenu powiatu tarnogórskiego. Jak na niego zagłosować?

Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2022

1 sierpnia rozpoczęło się głosowanie w ramach plebiscytu publiczności. Każdy zainteresowany może wziąć w nim udział. Internauci dokonują wyboru spośród 27 projektów, jakie pozytywnie przeszły weryfikację. Rozwiązanie, które uzyska największą ilość punktów, zdobędzie Nagrodę Publiczności. Głosowanie trwa do końca sierpnia.

Niezależenie od decyzji publiczności, jury konkursowe także przyjrzy się zgłoszonym obiektom. Członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej dokonają wyboru tegorocznych kandydatów. Nagrody trafią do zwycięzców jesienią tego roku.

- Zgłoszone projekty sprzyjają integracji społecznej, aktywności rodzinnej, popularyzacji działań edukacyjnych i rekreacji. Wśród nich znajdują się zarówno inwestycje użyteczności publicznej np. szkoły, centra aktywności, dworzec kolejowy, obiekty kultury i rekreacji, jak i przestrzenie publiczne tj. parki, deptaki, tereny leśne. Są wśród nich zarówno historyczne obiekty, założenia zrewitalizowane, które zostały zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe realizacje - opowiadają organizatorzy konkursu.

Radzionków czeka na głosy

Między zgłoszeniami z Katowic, Gliwic czy Bytomia znajdziemy propozycję z terenu powiatu tarnogórskiego. Nazywa się ona "Rewitalizacja osiedla robotniczego w Radzionkowie w zakresie przebudowy budynków mieszkalnych wraz z udrożnieniem infrastruktury komunikacyjno-społecznej".

- Przedmiotem projektu była rewitalizacja osiedla robotniczego w Radzionkowie przy ul. Kużaja. Projekt miał na celu zwiększenie aktywizacji społeczno-gospodarczej ludności zamieszkującej rewitalizowany teren. Projekt obejmował rewitalizację 8 budynków mieszkalnych oraz przestrzeni publicznej przylegającej do osiedla. Projekt przyczynił się do poprawy estetyki, poprawy bezpieczeństwa na tym terenie, a także do przeciwdziałania nierównościom i wykluczeniu społecznemu - czytamy w opisie.

Jak zagłosować?

Każdy chętny może wspomóc Radzionków lub inny wybrany projekt. To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę internetową Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Do dyspozycji mamy łącznie 6 punktów, które możemy rozdzielić między trzy wybrane obiekty. Dodatkową zachętą może być informacja, że wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon