Radzionków. Zamiast starej restauracji będzie nowa siedziba biblioteki

W Radzionkowie trwają intensywne prace remontowe przy ulicy Gwarków. W przyszłości miejsce to zmieni nie tylko swój wygląd, ale i przeznaczenie.

Powstaje nowa siedziba biblioteki

Wnętrza starej restauracji "U Blachuta" przechodzą metamorfozę. Roboty trwają od końcówki 2022 roku.

- Od początku robót, czyli od października 2022 roku, wymieniono już między innymi stropy pomiędzy piętrami, zakończono prace fundamentowe w piwnicach oraz wymieniono pokrycia dachu nad salą wypożyczalni. Wybudowano również antresolę - wyliczają urzędnicy miejscy.

Remont ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku. Co wtedy stanie się z odnowionymi wnętrzami? Zostaną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Jak zapowiada Urząd Miasta, po otwarciu w tym miejscu jednej nowoczesnej placówki bibliotecznej zlikwidowane zostaną dwie obecne, czyli przy ul. Knosały na tzw. pawilonach oraz przy ul. Kużaja 19. Na jakim etapie są aktualnie działania?

- Obecnie kontynuowane są prace budowlane, powstaje klatka schodowa, wznoszone są nowe ściany oraz przygotowywane są otwory pod montaż stolarki okiennej - tłumaczą urzędnicy.

Łączny koszt inwestycji wynosi około 5,5 mln zł. Na ten cel pozyskano prawie 2,3 mln zł dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon