Radzionków zaprasza na Noc Muzeów. Co będzie czekało na turystów?

W najbliższy weekend jedno z miast naszego powiatu zorganizuje wydarzenie, jakie od lat łączy muzea w całej Polsce. Goście będą mogli zwiedzić Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku
Radzionków noc muzeów 2023

Noc Muzeów w Radzionkowie

W majowe weekendy wiele placówek otwiera swoje drzwi przed turystami w nietypowych godzinach. Ideą Nocy Muzeów jest umożliwienie poznania tych wyjątkowych miejsc w atmosferze zmroku. Do akcji przyłącza się także Radzionków. W najbliższą sobotę, 12 maja, będziemy mogli odwiedzić Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Od godzinie 19:00 oraz 21:00 odbędą się atrakcje dla młodszych gości - "Nauka poprzez zabawę". To prezentacja gier planszowych wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Centrum Kultury. Starsi będą mogli poznać historię dworca i zobaczyć wystawę stałą z przewodnikiem. Zwiedzanie odbędzie się w następujących turach:

  • 18:00
  • 20:00
  • 22:00
  • 23:00

Na miejsce zbiórki wyznaczono przestrzeń na zewnątrz budynku przed wagonem (krowiokiem). Muzealnicy zachęcają, aby w późniejszych godzinach, po zmroku, zabrać ze sobą latarki. Natomiast pomiędzy powyższymi turami od godziny 18:00 do 23:00 wystawę stałą prezentowaną w Centrum turyści obejrzą w ramach zwiedzania indywidualnego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon