Rajzy po Parku w Świerklańcu zostają na sezon zimowy. Jak wziąć w nich udział?

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na wycieczki po dawnych dobrach Donnersmarcków. Wydarzenia będą odbywać się także w chłodniejsze miesiące.

Salon Śląski w Świerklańcu

Dzięki ożywionej działalności Stowarzyszenia Wrazidlok, park i Pałac Kawalera przyciągnęły w tym roku wielu nowych gości. Samo to miejsce warte jest odwiedzenia ze względu na swój wyjątkowy klimat, ale mieszkańców naszego powiatu oraz przyjezdne osoby zachęciły także rozmaite wydarzenia, jakie odbywały się tutaj weekendami. Mogliśmy uczestniczyć w ciekawych wykładach, koncertach, wystawie czy nawet pokazie mody retro.

Imprezom towarzyszyła również możliwość zwiedzenia parku oraz Pałacu Kawalera i posłuchania ciekawych historii związanych z losami dawnych właścicieli. Wycieczki cieszyły się tak dużą popularnością, że postanowiono je kontynuować dalej.

Jezioro Świerklaniec. Dojazd, atrakcje, przydatne informacje

Rajzy po Świerklańcu

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Wrazidlok, Łukasz Zimnoch, w weekendy będzie można skorzystać z dwóch wycieczek. W soboty o godzinie 15:00 zainteresowani zwiedzą Pałac Kawalera.

- To śląski klejnot skrzący się bogatą przeszłością. Jeśli chcesz poznać tajemnice tego wspaniałego gmachu, zachwycić się jego pysznymi schodami, zobaczyć kartusz rodowy na wspaniałym balkonie i posłuchać o historii wielkiej miłości Blanki i Guida, zapraszamy na wielkie zwiedzanie - zachęcają organizatorzy.

Natomiast w niedziele o godzinie 12:00 rozpoczynać się będzie wycieczka po parku. Zbiórka przy Urzędzie Stanu Cywilnego (przy bramie do parku).

- W ramach Rajzy odwiedzimy: ruinę Starego Zamku, kościół pw. Dobrego Pasterza, zespół fontann paradnych, amfiteatr i Pałac Kawalera. Opowiemy też o śląskim cudzie: Świerklanieckiej Kompozycji Krajobrazowej - zapowiadają organizatorzy.

Harmonogram obowiązuje do końca kwietnia 2022 roku. Wycieczki są bezpłatne, wolontariusze zachęcają do wpłaty dobrowolnego datku w wysokości 10 zł.

Tarnowskie Góry w jeden dzień. Co warto zobaczyć w mieście gwarków?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon