Ranking Perspektyw 2024. Które tarnogórskie szkoły okazały się najlepsze w tym roku?

Od kilkudziesięciu lat magazyn publikuje swoje raporty dotyczące szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych. Dziś, 11 stycznia, ukazało się ogólnopolskie zestawienie liceów oraz techników. Jak prezentują się tarnogórskie placówki?

Urszula Gołkowska
Perspektywy 2024 tarnowskie gory

Perspektywy 2024 w Tarnowskich Górach

Co roku wiele placówek oczekuje podsumowań, z których czerpią potencjalni nowy kandydaci oraz ich rodzice. Każda ze szkół chciałaby znaleźć się wysoko na liście, ponieważ pomaga to zachęcić do rekrutacji kolejne pokolenia uczniów. Za nami 26. edycja Rankingu Perspektyw. Jego autorzy przeanalizowali 1431 liceów ogólnokształcących i 1231 techników. Wśród nich znalazły się także tarnogórskie szkoły.

W kategorii liceów zaskoczenia nie ma. Od długiego czasu na pierwszym miejscu w mieście figuruje II LO im. Staszica (18. w województwie, 203. w Polsce). Za nim oczywiście I LO im. Sempołowskiej (56. w województwie, 523. w Polsce). Twórcy raportu uwzględnili także XI LO z Oddz. Integracyjnymi (72. w województwie, 691. w Polsce).

Jak wygląda sprawa z technikami? Tak jak w poprzednim roku najlepszy okazał się Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie (8. w województwie, 97. w Polsce). Zaraz po nim Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych (14. w województwie, 140. w Polsce). Podium zamyka Technikum nr 9 - Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli (16. w województwie, 152. w Polsce). Na dalszych miejscach:

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich - (67. w województwie)
  • Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II (103. w województwie)
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" (116. w województwie)
  • Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych (145. w województwie)
- Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press.

- Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się "nowi", bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować - dodaje.

Zapraszamy do porównania, jak wyglądała ubiegłoroczna lista najlepszych szkół w Tarnowskich Górach.

Projekt bez tytułu 2022 11 19 T094302 917

Może Cię zainteresować:

Ranking Perspektywy 2023. Które liceum i technikum wypadło najlepiej w powiecie tarnogórskim?

Autor: Urszula Gołkowska

13/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon