Ranking Perspektywy 2022. Najlepsze licea i technika powiatu tarnogórskiego

Znamy już wyniki tegorocznego zestawienia szkół ponadpodstawowych. Które z tarnogórskich placówek dostały najwięcej punktów?

Urszula Gołkowska
Ranking Perspektywy 2022

Czasopismo Perspektywy każdego roku prezentuje listy najlepszych szkół. Jury ocenia w nim licea, technika, a także uczelnie. Niedawno ukazała się najnowsza lista najlepszych placówek. Wyróżniono 1000 najbardziej prestiżowych liceów i 500 techników.

Najlepsze licea

Szkoły zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są nimi:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (25%)
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%)
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%)

Tradycyjnie już pierwsze miejsce w powiecie należy do II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Liceum zdobyło 203 miejsce w skali kraju i 23 w województwie śląskim. Za Staszicem uplasowało się I LO im. Stefanii Sempołowskiej (724 miejsce w kraju, 83 w województwie) oraz XI LO z Oddz. Integracyjnymi (907 miejsce w kraju, 96 w województwie).

Na Śląsku w czołówce liceów znalazły się: V LO w Bielsku-Białej, III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach i II LO z Oddz. Dwujęz. im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

Najlepsze technika

Przy ocenie szkół kierowano się czterema kryteriami. Oto one:

  • sukcesy w olimpiadach (20%)
  • matura z przedmiotów obowiązkowych (20%)
  • matura z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • egzamin zawodowy (30%)

Najlepszą placówką w naszym powiecie okazał się Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych - 38 miejsce w skali ogólnopolskiej, 5 miejsce w województwie. Następnie: Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie (103 miejsce w kraju, 14 w województwie), Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli (194 miejsce w kraju, 27 w województwie), Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II (296 miejsce w kraju, 48 w województwie), Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych (371 miejsce w kraju, 56 w województwie) i Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (434 miejsce w kraju, 62 w województwie).

Na Śląsku najlepiej wypadł Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Cieszynie.

Jak tarnogórskie szkoły zaprezentowały się w zeszłym roku? Wyniki rankingu 2021 znajdziecie TUTAJ. Wszystkim wyróżnionym szkołom gratulujemy ambitnych uczniów i doświadczonej kadry pedagogicznej. Życzymy, by w przyszłym roku wyniki oraz satysfakcja były jeszcze większe.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Projekt bez tytułu 2022 11 19 T094302 917

Ranking Perspektywy 2023. Które szkoły wypadły najlepiej?

Memento Tarnowskie Góry

Finał projektu Memento Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano

Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach "Mechanik" otrzymał nowy sprzęt

Nowoczesny sprzęt dla tarnogórskiego Mechanika

Reportaż Jeżech Stond

Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

Tarnowskie gory ranking perspektywy png

Ranking Perspektywy 2021. Tarnowskie Góry...