Reaktywacja kina samochodowego. Czeka nas filmowy październik

Organizatorzy kina samochodowego w Tarnowskich Górach zapowiadają kolejne seanse dla mieszkańców. Chociaż losy projektu były niepewne, od przyszłej soboty znów pojawią się projekcje.

Październik w kinie plenerowym

Całkiem niedawno w naszym mieście zorganizowano pierwsze w historii kino samochodowe. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą odbiorców. Na seansach zjawiało się ponad dwieście pojazdów. To zdecydowanie więcej, niż spodziewali się koordynatorzy akcji. Prawdziwi kinomaniacy mogli zobaczyć przeróżne projekcje od komedii po filmy akcji. Warto dodać, że to sami uczestnicy decydowali, co pojawi się na ekranie. Do tej pory były to produkcje: "Świat w ogniu", "Jutro będziemy szczęśliwi", "Niedobrani" oraz "Na noże".

Pomimo trudności, związanych przede wszystkim z kradzieżą sprzętu potrzebnego do realizacji pokazów, organizatorzy nie poddali się. Nie tylko doprowadzili do końca zaplanowany projekt, ale także zapowiedzieli nowe spotkania z kinematografią.

- Kochani Kinomani! Wracamy po krótkiej przerwie! W październiku odbędą się cztery Kina Samochodowe - zapraszają pomysłodawcy. - Warto spędzić jesień z Tarnogórskim Kinem Plenerowym! - dodają.

Harmonogram seansów

Przed nami kolejne spotkania z nowymi, ciekawymi filmami. Tak jak we wrześniu, projekcje odbywają się na parkingu między Castoramą, a halą Sportową (Obwodnica, ul. Bałtycka, ul. Olimpijczyków). Przyjeżdżamy oczywiście samochodami. Nie potrzeba żadnych wcześniejszych rezerwacji, ani biletów. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Pierwszy seans już w najbliższy weekend.

  • 10 październik (sobota) godz. 20.00 - Filmowe Soboty
  • 13 październik (wtorek) godz. 20.00 - Filmowe Wtorki
  • 17 październik (sobota) godz. 20.00 - Filmowe Soboty
  • 20 październik (wtorek) godz. 20.00 - Filmowe Wtorki

- Takie zwykłe, klasyczne kino jest w Polce niestety troszeczkę oklepanym tematem - opowiada jeden z uczestników wydarzenia. - A możliwość obejrzenia jakiegokolwiek filmu w kinie plenerowym jest czymś nowym, co uważam, że powinno się w Polsce fajnie rozwijać. Ma to swój popyt i wydaje mi się to odrobiną czegoś egzotycznego, co zachęca ludzi, żeby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu ze znajomymi - wyjaśnia.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon