Rehabilitacja po COVID-19 w tarnogórskim szpitalu. Kto może z niej skorzystać?

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach zaprasza ozdrowieńców na zajęcia rehabilitacyjne. Jak się na nie zakwalifikować?

Tarnowskie Góry, rehabilitacja po COVID-19

Rehabilitacja w WSP

Z programu mogą skorzystać osoby, które przeszły przez COVID-19, a od ich wyzdrowienia minęło najpóźniej sześć miesięcy. Zajęcia skierowane są do pacjentów cierpiących na duszność, a także pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego.

Jak dostać się do programu?

- Z rehabilitacji będzie można skorzystać na podstawie skierowania. Wystawia je lekarz ubezpieczenia zdrowotnego po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19 - tłumaczą pracownicy szpitala.

Rehabilitacja pocovidowa. Jak wygląda w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich?

Harmonogram rehabilitacji

  • wizyta fizjoterapeutyczna wstępna
  • wizyta terapeutyczna, podczas której zostaje opracowany indywidualny plan rehabilitacji - 3 razy w tygodniu przez okres 6 tygodni
  • wizyta fizjoterapeutyczna końcowa – przeprowadzona po sześciu tygodniach od wizyty wstępnej
- Dzięki rehabilitacji pacjenci mają szansę na poprawę swojej sprawności oddechowej - obniżenie poczucia duszności, zwiększenie aktywności oraz zwiększenie poziomu tolerancji wysiłkowej. Rehabilitacja jest też bardzo dobrym sposobem na poprawę kondycji psychicznej - tłumaczą pracownicy szpitala.

Więcej potrzebnych informacji uzyskać można w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej (poziom -1, budynek główny Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego, ul. Pyskowicka 47-51) lub dzwoniąc pod numerem telefonu: 323 908 262.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon