header newses

Reklama

Klinika Chirurgii Dziecięcej w Zabrzu

Chirurgia Dziecieca Zabrze 01

Klinika Chirurgiczna Dziecięcej w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach prężnie funkcjonuje już od 34 lat! Jej założycielem i jednocześnie kierownikiem był Prof. dr hab. n. med. Józef Dzielicki. Siedziba kliniki mieści się przy ulicy 3-go Maja 13-15 w Zabrzu. Dokładne dane kontaktowe możecie znaleźć na oficjalnej stronie ośrodka - https://chirurgiazabrze.pl/kontakt/. Placówka obecnie zajmuje pomieszczenia mieszące się na piątym i szóstym piętrze Budynku Pediatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu. Klinika posiada własny blok operacyjny, a także oddział, który zapewnia 20 łóżek dla swoich pacjentów. Personel medyczny kliniki w trakcie swojej pracy wykorzystuje sprzęt i aparaturę SK-1. Przy placówce działa Poradnia Chirurgii Dziecięcej. Od 34 lat, zabiegi przeprowadzane w klinice odbywają się w warunkach ambulatoryjnych, powszechnie nazywanych „chirurgią jednego dnia”. Klinika była pierwszą placówką w województwie śląskim, która wprowadziła taką formę leczenia dzieci. Klinika może pochwalić się pionierskimi operacjami laparoskopowymi i torakoskopowymi. Ponadto ośrodek jest wiodącą placówką w zakresie małoinwazyjnych technik wideochirurgicznych na terenie całego kraju. 

Czym dokładnie zajmuje się Klinika Chirurgiczna?

Klinika świadczy stałe usługi z zakresu: chirurgii noworodkowej, chirurgii dziecięcej, urologii dziecięcej, ERAS-u, torakochirurgii dziecięcej, chirurgii małoinwazyjnej, leczenia ran, a także zabiegów endoskopowych.

Chirurgia Dziecieca Zabrze 01

Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu
ul. 3-go Maja 13-15
41-800 Zabrze
Tel.: 32 370-45-31
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
www: https://www.chirurgiazabrze.pl/

Search