header newses

Reklama

Odnawialne źródła energii na wyciągnięcie ręki! Salon Semper Power już działa

Semperpowe1

Spis treści

 W lutym na mapie Tarnowskich Gór pojawiło się nowe miejsce oferujące kompleksowe informacje oraz usługi związane z OZE. To Centrum Odnawialnych Źródeł Energii - showroom należący do Semper Power.


Semper Power to firma, która świadczy usługi wspierające rozwój alternatywnych i odnawialnych źródeł energii na terenie całego kraju. - Chcemy, aby dostęp do zielonej energii był możliwy dla każdego, dlatego naszą misją jest dać klientom nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które nie tylko pozwolą obniżyć koszty energii, ale też wpłyną pozytywnie na otaczające nas środowisko – wyjaśnia Anna Tomsia-Zając, prezes zarządu Semper Power. Pracują tu wykwalifikowani specjaliści, którzy najlepiej zdają sobie sprawę z tego, że odnawialne źródła energii stanowią przyszłość dla bezpieczeństwa naszego i naszej planety. - Kiedy mówię, że dziś można już mieć dom bez opłat, wszyscy twierdzą, że to niemożliwe. Chcemy udowodnić ludziom, że to jest realne do osiągnięcia – mówił Janusz Parkitny, dyrektor zarządzający w Semper Power 21 lutego podczas uroczystego otwarcia pierwszego salonu firmy w Polsce.

W salonie znajdziemy topowe marki

W tarnogórskim showroomie, mieszczącym się przy ul. Zagórskiej 84 A (Strzybnica), znajdziemy produkty wielu renomowanych producentów takich jak: Viessmann, Buderus, Mitsubishi, Dimplex i Galmet. - W asortymencie znajdziemy także produkty innych marek takich jak: Fronius Polska Sp. z o.o., Growatt Polska czy folie grzewcze. Ostatnie z rozwiązań jest nieco tańsze w czasie zakupu, ale jego eksploatacja jest droższa. Folie to nowość na polskim rynku, ale zainteresowanie nimi sukcesywnie wzrasta – podkreślił Janusz Parkitny. Poprzez realizowane przez siebie przedsięwzięcia firma ma na celu poprawę stanu środowiska, ograniczenie kosztów energii elektrycznej, zmniejszenie kosztów pozyskiwania energii cieplnej oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Polski.

Semp6


- Firma Viessmann od samego początku swojego istnienia zawsze stawiała nacisk na rozwój nowoczesnych technologii. Dziś na rynku prym wiodą takie urządzenia jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła i fotowoltaika, a to wszystko można znaleźć w Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Tarnowskich Górach – mówił Bartosz Piechowicz, przedstawiciel firmy Viessmann. - Zapewniamy pełne zaplecze serwisowe. Chcemy krzewić tę świadomość dotyczącą OZE razem z firmą Semper Power. Chodzi o to, żebyśmy wspólnie, świadomie budowali lepszy świat dla przyszłych pokoleń i o to, żeby naszym dzieciom żyło się lepiej - dodał. - Prywatny inwestor jest wymagający. Nie wystarczy mu dziś informacja zawarta w katalogu produktów i cena. Wymaga kompleksowej obsługi i dobrania najlepszego rozwiązania do swoich potrzeb. W takim punkcie, jak ten dziś otwarty, będzie to możliwe – podkreślił przedstawiciel firmy Galmet.


Najpopularniejsze marki w jednym miejscu

Wśród producentów urządzeń, które znajdziemy w tarnogórskim salonie znajduje się także firma Mitsubishi Electric. Do tej pory wielu kojarzyła się jedynie z samochodami, ale dysponuje całym spektrum produktów. – W 2018 podpisano dyrektywę EPBD, w której pojawiło się założenie dojścia do pełnej neutralności klimatycznej do 2050 roku – mówił Łukasz Ondraczke z Mitsubishi Electric. Oznacza to, że nowe i modernizowane budynki powinny być niemal zeroenergetyczne. Wszystko po to, aby w mniejszym stopniu oddziaływać na środowisko. - Konieczna jest rezygnacja z paliw kopalnych i przeniesienie nacisku na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Łącznie mamy w tej chwili 3,8 mln pieców węglowych i do 2050 wszystkie te piece muszą zniknąć. Przodujemy w temacie ubóstwa energetycznego. To się musi zmienić. Postępuje gazyfikacja, ale obejmuje niewielki obszar polski. Jeśli będziemy rezygnować z pieców węglowych, musimy przejść na alternatywne źródła energii – podkreślił Łukasz Ondraczke.

Semper3

Czytaj dalej!

Search