Rekonstruktorzy dawnych tańców połączą siły z tiktokerem. Przed nami pierwsze wydarzenie Annum Festival

Czy tradycję dawnych wieków można połączyć ze współczesną kulturą? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć twórcy projektu, który na stałe zagościł w tarnogórskim kalendarzu imprez. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę.

Annum Festival 2022

Cykl koncertów odbywa się w naszym mieście już od kilku lat. Wydarzenia nawiązują do starej tradycji muzyki nie tylko poprzez swoją tematykę czy wybierane utwory, ale także pod względem samego ich odtwarzania. Artyści starają się, by było ono jak najbardziej zbliżone do historycznych praktyk.

- Sztuka od wieków najdawniejszych inspiruje, wyznacza nowe kierunki, przekazując prawdę i piękno - opowiadają twórcy przedsięwzięcia. - Za każdym razem, gdy jej doświadczamy, niczym orzeźwiający podmuch wiosennego wiatru zabiera nas w niezwykłą podróż… W podróż do miejsc wyjątkowych, do świata harmonii, w którym wszystko nadal jest możliwe...

BAROQdance w Tarnowskich Górach

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej edycji. Jej tematem głównym jest potrzeba.

-Od samego początku za istnieniem i działaniem człowieka stoi potrzeba. Dzięki niej wciąż, od wieków badamy - niezbadane, odkrywamy - nieodkryte, doświadczamy i pojmujemy. Jednak, aby mieć i widzieć w tym cel potrzebujemy drugiego człowieka, potrzebujemy siebie nawzajem. Spojrzeń, gestów i swobodnej możliwości wyrażenia naszych myśli - wyrażania siebie - stwierdzają organizatorzy.
- Tego rodzaju przestrzeń do spotkań stwarza Annum Festival. Odpowiadając na potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, na potrzebę obcowania ze sztuką - dodają.

26 czerwca odbędzie się performance, który połączy w sobie sztukę dawną i współczesną. Na scenie, jaką stanowić będzie przestrzeń miejska, zobaczymy zarówno grupę rekonstrukcyjną, jak i popularnego twórcę internetowego. To może stać się bardzo niekonwencjonalnym, inspirującym doświadczeniem.

Przed publicznością zaprezentują się:

  • Kamil ''Sfinks'' Szpejenkowski (dancingsfinks) - taniec/performer
  • Kings Town Dancers - taniec
  • Collegium Copernicus - orkiestra historyczna
  • Zygmunt Magiera - kierownictwo artystyczne

Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach: o godzinie 16:00 na Rynku w Chorzowie oraz o godzinie 19:00 na Rynku w Tarnowskich Górach. Wstęp wolny.

Tarnowskie Góry rocznica przyłączenia do Polski

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry świętują wiek przynależności do Polski. W weekend na Rynku będzie ciekawie

Autor: Urszula Gołkowska

21/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon