Restauracja "U Wronów" ma swojego zastępcę. Legendarne bułeczki można zjeść "Pod Drewnianym Bocianem"

Przez wiele miesięcy kultowa pizzeria "U Wronów" świeciła pustkami. Równo rok temu właścicielka lokalu podjęła decyzję o zamknięciu interesu. Powodów tej decyzji było wiele - wysokie rachunki za prąd, gaz oraz brak pracowników. W końcu kilka tygodni temu pojawiło się światełko w tunelu, w miejscu pizzerii miała powstać restauracja. I tak też się stało. Lokal "Pod Drewnianym Bocianem" został otwarty 4 września.

Przy ul. Miarki otwarto restaurację "Pod Drewnianym Bocianem"

Restauracja "Pod Drewnianym Bocianem" znana jest przede wszystkim z Chorzowa. Specjalnością lokalu są pizze na cienkim cieście - typowo włoskie. Oczywiście w karcie pojawiają się różne innowacje, jak pizza z kiszoną kapustą. "Pod Drewnianym Bocianem" to rodzinna sieć lokali, które w naszym regionie można znaleźć także w Gliwicach, Rudzie Śląskiej oraz Katowicach. Swoją filię restauracja otwarła 4 września także w Tarnowskich Górach przy ulicy Karola Miarki 15/1.

- Nie spodziewaliśmy się takiego ruchu. Poniedziałek był do tej pory najmocniejszym dniem. Stoliki do późnych godzin były zajęte. Najczęściej zamawianą pozycją były kultowe bułeczki, z których słynęła pizzeria "U Wronów" - mówi nam Marta Ginko, właścicielka nowego lokalu.

Lokal po pizzerii "U Wronów" przeszedł wiele modyfikacji. Odświeżono ściany i podłogi, pojawiły się nowe obraz i ozdoby. Nie mogło zabraknąć oczywiście także figurek bocianów. Na ścianie pojawiło się również miejsce na rysunki autorstwa najmłodszych gości. Wprowadzono tam nawet "kącik dla zakochanych", atmosferze którego sprzyja lekkie zaciemnienie w tej części lokalu. Lokal nadal utrzymał rustykalny klimat.

Pod Drewnianym Bocianem

Największą modyfikację przeszło menu lokalu. Karta została solidnie rozbudowana o nowe pozycje. Pomimo zmiany właścicieli w menu zachowały się kultowe bułeczki z pastami oraz pizze sprzed lat - z szynką, salami i jarzynami; z boczkiem oraz pizza Ania. Specjałem lokalu jest pizza z kapustą kiszoną i salami. I choć nazwa może wywołać skrajne emocje to kompozycja kiszonek z wyrobem pochodzenia włoskiego pozytywnie zaskakuje kubki smakowe.

Oprócz tego w karcie menu znajdzie również: kilkanaście rodzajów pizz (biała, włoska, na grubym cieście oraz kultowe sprzed lat), makarony ( i to nie jeden rodzaj), naleśniki, dania główne oraz zupy. Nie zabrakło także śląskiego akcentu - rolada z kluskami i modrą kapustą będzie jak znalazł na niedzielny obiad.

Lokal jest czynny od godziny 12 do 22. Zamówienia można składać telefonicznie, a lokal umożliwia dowóz. Więcej informacji dostępnych jest na stronie restauracji.

Pizzeria u wronów

Może Cię zainteresować:

Kultowa pizzeria "U Wronów" wystawiona na sprzedaż. Od miesięcy nikt nie chce jej kupić

Autor: Martyna Urban

03/05/2023

Jadwiga Wrona, właścicielka pizzerii "U Wronów"

Może Cię zainteresować:

Właścicielka tarnogórskiej pizzerii "U Wronów" podjęła ostateczną decyzję. "Nie ma już dla nas ratunku"

Autor: Martyna Urban

27/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon