Rezerwat Segiet dołącza do geocachingu. Znajdziemy tam nową skrytkę

Pojawił się jeszcze jeden pretekst, by odwiedzić pobliski rezerwat przyrody. Zaproś znajomych, złapcie za telefony i razem poszukajcie ukrytej w terenie wiadomości.

UM Tarnowskie Góry
Geocaching tarnowskie góry segiet

Segiet na geocachingowej mapie

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, by odwiedzić rezerwat znajdujący się na pograniczu Tarnowskich Gór i Bytomia - być może ta informacja zachęci Was do małej wyprawy. Gdzieś wśród drzew Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach ukryła swoją pierwszą skrytkę. Znalezienie jej może nie być łatwe, ale z pewnością przyniesie wiele satysfakcji. Dokładną lokalizację schowanej wiadomości sprawdzicie tutaj. Dodatkowym utrudnieniem mogą być zasady, jakie obowiązują w miejscu objętym specjalną ochroną.

- Pamiętaj, że po rezerwacie można poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach. Obecnie jest to szlak "Powstańców Śląskich" - przypominają przedstawiciele RDOŚ w Katowicach.

Jeśli uda Wam się odnaleźć pierwszą ze skrytek, mamy dla Was dobrą wiadomość. Pomysłodawcy już zapowiadają pojawienie się kolejnych.

Żabie Doły, Segiet, Pustynia Błędowska. Najlepsze miejsca na powitanie wiosny na Śląsku i w Zagłębiu

Geocaching - co to jest?

Dzięki portalowi i aplikacji Geocaching możemy odrywać zupełnie nowe miejsca lub poznawać ciekawostki z najbliższej okolicy. Wystarczy pobrać aplikację, zalogować się, a następnie sprawdzić, czy w pobliżu nie ma jakiejś skrytki, która czeka na znalezienie. Dzięki podanym namiarom możemy zlokalizować ukryte wiadomości czy skrzynki. W nich znajdują się na przykład notesy do zapisywania imion szczęśliwych odkrywców, a czasami także małe upominki.

Szukanie skrytek nie zawsze jest łatwe. Mogą być bardzo dobrze zamaskowane lub znajdować się w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. Ruchoma cegła w murze, wnętrze starego pnia albo niepozorna doniczka? Pomysłowość chowających skarby może zaskakiwać. Warto jednak zmierzyć się z wyzwaniem.

Rezerwat Segiet

Może Cię zainteresować:

Rezerwat Segiet został znacznie powiększony. Chronione mają być m.in. dawne wyrobiska górnicze

Autor: Patryk Osadnik

13/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon