Tarnowskie Góry staną się planem filmowym. W mieście zostanie nakręcony film "Diabeł"

Na terenie miasta już za kilka dni rozpocznie się realizacja filmu kryminalnego pt. "Diabeł". Tarnogórzanin Eryk Lubos zagra w nim główną rolę. Sceny będą kręcone m.in. w Śródmieściu, Reptach Śląskich oraz Zbrosławicach. Mieszkańcy miasta muszą liczyć się z występującymi z tego powodu utrudnieniami.

Nawiedzony Fotograf
Tarnowskie Góry

W czwartek, 2 lutego rozpocznie się zapowiadana realizacja filmu kryminalnego "Diabeł". Jak informuje Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego magistratu, ekipa filmowa rozpocznie nagrywanie scen od ulicy Świętej Katarzyny. Realizacja będzie odbywała się od godziny 15:00, czyli w porze, kiedy zaczyna zapadać zmierzch.

Oprócz tego sceny będą kręcone również w innych częściach dzielnicy Śródmieście oraz Reptach Śląskich, przy jeziorze Chechło-Nakło i Zbrosławicach. Mieszkańcy okolicznych posesji o realizowanych scenach zostaną zawiadomieni na kilka dni przed rozpoczęciem pracy ekipy filmowej. Zostaną poproszeni również o zabranie samochodów z wyznaczonych ulic. Konkretne rejony miasta w późnych godzinach popołudniowych zostaną dodatkowo oświetlone reflektorami.

Efekty prac poznamy jesienią 2023 roku

Film Diabeł ukaże się na ekranach kin już za kilka miesięcy - wiadomo, że premiera ma odbyć się jesienią 2023 roku.

Warto przypomnieć, że od początku lutego w mieście zamieszka ponad sto osób. Będą to nie tylko aktorzy, ale także pracownicy techniczni, którzy przez ponad miesiąc - około 46 dni, będą żywić się i mieszkać w tarnogórskich lokalach i hotelach.

Podczas LV Sesji Rady Miejskiej w październiku 2022 roku radni zadecydowali o przekazaniu dofinansowania filmu "Diabeł" z budżetu miejskiego. Na ten cel zostanie przeznaczonych 300 tysięcy złotych, dzięki kwocie miasto zyska dodatkową promocję.

Film Diabeł zostanie nakręcony w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry zamienią się w plan filmowy. W 2023 roku zostanie nakręcony tu film "Diabeł"

Autor: Martyna Urban

24/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon