Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może otrzymać środki ochrony osobistej?

Tarnogórscy seniorzy będą mogli otrzymać pakiet zawierający podstawowe środki ochrony. Paczki już niebawem dotrą do adresatów.

Koronawirus pomoc seniorzy

"Seniorzy kontra wirus"

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zorganizowało projekt, dzięki któremu 500 osób starszych z naszego miasta otrzyma materialną pomoc w postaci najpotrzebniejszych środków ochronnych. Organizacja wystąpiła do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego z wnioskiem o finansowe wsparcie. Niedawno dowiedzieliśmy się, że prośba została rozpatrzona pomyślnie i pomysłodawcy otrzymają fundusze na przeprowadzenie akcji.

- Wysokie ceny i utrudnienia z dostępem do maseczek, płynów dezynfekcyjnych i innych środków zabezpieczających sprawiły, że część seniorów ma znacznie ograniczoną możliwość korzystania z nich - opowiadają członkowie stowarzyszenia. - Wobec powyższego, w partnerstwie z Radą Seniorów w Tarnowskich Górach, złożyliśmy wniosek do programu Granty Senioralne 2020 - dodają.

W najbliższym czasie paczki trafią do potrzebujących mieszkańców Tarnowskich Gór oraz Miasteczka Śląskiego. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze szczegółów, ale obiecują, że już niebawem poinformują, jak można otrzymać pakiet dla osób starszych.

Granty dla seniorów

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego prowadzi działania, które mają na celu wsparcie fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji, które starają się wspierać swoich podopiecznych. W ramach konkursu Granty dla seniorów, wnioskodawcy mogą otrzymać nawet 10 tysięcy złotych. Wkład własny musi wynieść co najmniej 10% wartości projektu. Jakie inicjatywy przyjmowane są do rozpatrywania? Podejmowane działania mają przeciwdziałać skutkom pandemii COVID-19 w środowisku osób starszych lub służyć aktywizacji tego środowiska, oczywiście w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Miło nam poinformować, że dotację otrzymała także inna lokalna instytucja: Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pomysłodawcy zaplanowali aż pięć bezpłatnych warsztatów dla swoich podopiecznych. Zajęcia będą dotyczyły: nauki języków obcych, informatyki, florystyki, malarstwa, a także rękodzieła artystycznego.

- Aktywizacja ma inspirować seniorów do kreatywności, twórczego wysiłku oraz pokonywania barier w udowodnieniu, że potrafią oni opanować nowe umiejętności i wykorzystać je w swoich projektach - czytamy we wniosku. - Celem projektu jest także pomoc w zminimalizowaniu: stresu, poczucia zagrożenia, niepewności, izolacji społecznej wywołanej sytuacją związaną z koronawirusem, a także integrację - dodają autorzy dokumentu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pakiety dla seniorow 1

Pakiety dla seniorów już dostępne!

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Kalety pomoc zakupy

Zakupowe pogotowie w Kaletach. Pomagają...

Koronawirus antycovidowcy

Covidowych historii ciąg dalszy. Burmistrz...

Koronawirus tarnowskie gory

Obostrzenia wracają. Cała Polska w żółtej strefie

Projekt bez tytułu 5

Podsumowanie tygodnia: co nowego w Tarnowskich...

Diecezja gliwicka

Oświadczenie biskupa gliwickiego. Co z...