Misia Sert w Pałacu w Rybnej

Śląskie Towarzystwo Muzyczne i Pałac w Rybnej zapraszają na drugi z koncertów w ramach "Salonu artystycznego Misi Sert". Wydarzenie powstało, by upamiętnić siedemdziesiątą rocznicę śmierci słynnej mecenas sztuki.

Tym razem klasycznie

Nawet w trudnym czasie pandemii Tarnowskie Góry wciąż rozbrzmiewają muzyką. Niedawno rozpoczął się cykl koncertów XVIII Tarnogórskiego Spotkania Jazzowego. Galeria Inny Śląsk organizowała pierwsze wydarzenie poświęcone postaci Leopolda Tyrmanda. Natomiast Pałac w Rybnej razem ze Śląskim Towarzystwem Muzycznym zaprasza na ostatnie z dwóch muzycznych spotkań. Ich główną inspiracją jest Misia Sert, która zasłynęła jako protektorka ludzi sztuki. Organizowała wieczory, gdzie pojawiały się takie znane postacie jak Pablo Picasso, Pierre-Auguste Renoir, czy Pierre Bonnard. To na jej cześć zorganizowano w Tarnowskich Górach mały cykl wydarzeń artystycznych.

- Dwa koncerty w ramach cyklu to feeria barw instrumentalnych – od harfy, poprzez flet, klarnet, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian oraz plejada wspaniałych utworów muzycznych: Beethovena, Schuberta, Ravela, Debussy’ego, Chopina, Liszta, Brahmsa - czytamy w zaproszeniu.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w ubiegłą niedzielę. Mimo epidemiologicznych ograniczeń, spotkało się ono z uznaniem przybyłych melomanów.

- Dziękujemy publiczności i cieszymy się, że mogliśmy razem z Państwem spędzić wieczór pełen barwnej muzyki Ravela, Debussy'ego, Faure, Chopina i Brahmsa - jak dawniej, jak w salonach muzycznych z prawdziwego zdarzenia, miejscach rozmów i spotkań, pierwszych wykonań nowych dzieł - opowiadają organizatorzy. - Cieszymy się również, że udało się doprowadzić do wykonania dedykowanej bohaterce "Salonu" - Misi Sert - Introdukcji i Allegra - dodają.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie z muzyką wielkich mistrzów. 13 listopada w zabytkowych wnętrzach pałacu rozbrzmią utwory Beethovena oraz Schubert. Przed publicznością zaprezentują się:

  • Piotr Sałajczyk – fortepian
  • Anna Szabelka – skrzypce
  • Joanna Cogiel – skrzypce
  • Aleksandra Batog – altówka
  • Danuta Sobik-Ptok – wiolonczela

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Koordynatorzy zapowiadają wolny wstęp na wydarzenie. Proszą jednak o dokonanie telefonicznej rezerwacji miejsc pod numerem: 32 284 18 37. Projekt powstał przy finansowym wsparciu Gminy Tarnowskie Góry i funduszu Województwa Śląskiego.

fot. Pałac w Rybnej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon