Podróżuj za jeden uśmiech po Tarnowskich Górach. Biblioteka zaprasza na tajemniczą przygodę

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach organizuje wyjątkową grę miejską. Organizatorzy zapowiadają trudne wyzwania, sportową rywalizację i dużo dobrej zabawy.

Dla fanów łamigłówek i literatury

Kto choć raz w życiu nie chciał wziąć udziału w podchodach, biegu na orientację, czy grze terenowej? Dzięki pomysłowym pracownikom tarnogórskiej biblioteki będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w tego typu zabawie. 10 października odbędzie się rodzinna gra miejska "Podróż za jeden uśmiech". Na trasie zawodów pojawią się różne, nietypowe zadania i zagadki. Z pewnością przyda się także dobra orientacja w przestrzeni oraz umiejętność logistycznego planowania. To jeszcze nie koniec niespodzianek.

- Burza, która przeszła nad miastem wydawała się taka sama jak poprzednie. Jednak tym razem w pobliżu miejskiej biblioteki pojawiły się postacie z bajek. Tolek Banan, Pan Samochodzik, Kot Filemon i inni wydają się zdezorientowani miejscem i czasem, w których się znaleźli - wprowadzają w fabułę organizatorzy. - Zadaniem uczestników gry jest odnalezienie postaci z bajek i udzielenie im pomocy. Wszystkie ręce na pokład! - zachęcają.

Nie tylko dla najmłodszych

Pomysłodawcy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny, znajomych, ekipy nastolatków, grupy seniorów, a nawet przypadkowych przechodniów. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na stronie internetowej. Wystarczy zebrać zespół od dwóch do pięciu osób. Impreza rozpocznie się 10 października o godz. 11:00 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Zamkowa 5). Koordynatorzy proszą jednak, by na miejsce zbiórki przybyć trochę wcześniej. Zakończenie zabawy zaplanowano na godzinę 14:30. Dla uczestników, którzy najlepiej, najstaranniej wykonają wszystkie polecenia przewidziano specjalne nagrody.

- Biegamy, chodzimy, jeździmy rowerem, komunikacją miejską, znajdujemy różne punkty, wykonujemy zadania - wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej - tłumaczą inicjatorzy akcji. - Na co czekasz? Też nie wiemy. Zapisuj się - dodają.

Projekt wspomaga Cudotwórnia Events oraz Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu "Postaw na rodzinę".

fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon