Roboty drogowe w centrum miasta. O czym muszą pamiętać kierowcy?

Od dziś, 13 czerwca, na mieszkańców czekają nowe zmiany w organizacji ruchu. Wyłączony zostanie odcinek ulicy Górniczej.

Utrudnienia drogowe w centrum

Prace remontowe wciąż trwają. Tym razem zmiany dotyczyć będą objazdu zamkniętego fragmentu ulicy Górniczej - pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Bondkowskiego i Ligonia. Od dziś, 13 czerwca, już tam nie zaparkujemy. Na wspomnianym odcinku wykonywane jest koryto pod warstwy konstrukcyjne jezdni i jednej strony chodnika. W związku z tym piesi będą mogli przemieszczać się drugą stroną.

Jakie jeszcze zmiany czekają kierowców? Dojazd od ulicy Gliwickiej w kierunku ulic Lompy i Kaczyniec będzie możliwy dzięki zmianie organizacji ruchu na ulicy Bondkowskiego (odcinek pomiędzy ulicami Zamkową i Górniczą). Zostanie tam wprowadzony ruch jednokierunkowy od ulicy Zamkowej do ulicy Górniczej.

Co więcej, na czas prowadzenia robót ulica świętego Jacka będzie ulicą dwukierunkową, jednak bez możliwości wyjazdu na ulicę Górniczą. Na ulicach Mlecznej i Górniczej (od ulicy Bondkowskiego do Rynku) oraz Jurczyka zostanie przywrócona stała organizacja ruchu, jaka funkcjonowała przed rozpoczęciem inwestycji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon