Rodzinnie na rowery. Gmina Zbrosławice zaprasza na wspólną przejażdżkę

W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, w sąsiedniej gminie odbędzie się wycieczka rowerowa. Mogą wziąć w niej udział całe rodziny.

Fundacja na Tropie
Wycieczka rowerowa w Zbrosławicach

Rowerem przez Zbrosławice

Kolejny ciekawy pomysł na familijne spędzenie pięknego, niemal letniego weekendu. Rodzinny Przejazd Rowerowy rozpocznie się o godzinie 16:00 na parkingu przed Urzędem Gminy (ul. Oświęcimska 2, Zbrosławice).

- Tempo? Jak zwykle spokojne, wręcz spacerowe, dostosowane do możliwości najmłodszych. Trasa przejazdu prowadzić będzie głównie po drogach asfaltowych, ale szutrowe i polne również się pojawią - informują organizatorzy.

Ze względu na zapowiadany upały postanowiono skrócić pierwotną trasę. Aktualnie prowadzić będzie ona do Księżego Lasu, gdzie zorganizowany zostanie odpoczynek pod wiatą. Stamtąd peleton wróci zgodnie z wcześniejszym planem drogą przez Wilkowice Osiedle.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. Dla najmłodszych kolarzy przygotowano ciekawe niespodzianki, natomiast dla wszystkich - mały poczęstunek.

Link do zapisów na wydarzenie dostępny TUTAJ.

Uwaga kierowcy!

W związku z niedzielnym wydarzeniem mogą nastąpić utrudnienia drogowe. Powinni mieć to na uwadze kierowcy, którzy w godzinach: 16:15-18:00 planują przejechać przez Zbrosławice, Wilkowice czy Księży Las.

- Uczestnicy poruszać się będą w kolumnie prowadzonej przez funkcjonariuszy policji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu peletonu rowerzystów - informują koordynatorzy wycieczki.


Impreza zorganizowana została w ramach Pikniku Integracyjnego dla mieszkańców, stanowiącego część projektu “Aktywniejsze Zbrosławice” (Europejski Fundusz Społeczny).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon