Rośliny zamiast betonu. Miasto planuje Zieloną Akupunkturę dla Strzybnicy

W dziesięciu wybranych lokalizacjach na terenie Tarnowskich Gór przestrzeń publiczna ma przejść metamorfozę. Jednym z tych miejsc będzie fragment ulicy Armii Krajowej. Co się tam zmieni?

Więcej zieleni w Strzybnicy

Coraz bliżej realizacji projektów zamierzonych w ramach akcji Zielona Akupunktura. W zeszłym roku Urząd Miasta zaprosił mieszkańców do wypowiedzenia się poprzez ankiety, które miejsca wymagają szczególnej uwagi i co można by tam zaprojektować. Następnie samorząd oraz firma architektoniczna zorganizowali otwarte spotkania warsztatowe dla chętnych. Bazując na pozyskanych od mieszkańców informacjach przedsiębiorstwo Arbre Architektura Krajobrazu przygotowało propozycje dla wybranych lokalizacji.

Tarnogórzanie wskazali ponad dwadzieścia punktów na mapie, gdzie ich zdaniem powinno pojawić się więcej roślin. Po zmniejszeniu tej liczby przemianę ma przejść dziesięć miejsc. Wśród nich znalazł się fragment ulicy Armii Krajowej. W Strzybnicy powstanie jeszcze jeden teren wypoczynkowy.

- Projekt stworzony dla zamkniętej ulicy przed Szkołą Podstawową nr 13 ma na celu poprawę funkcjonalności oraz zmianę przestrzeni w bardziej atrakcyjną dla mieszkańców i środowiska - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Niedaleko placówki zamontowane zostaną "meble miejskie". Pojawią się między innymi ławki, krzesła, siedziska ze stolikami. W planie są drzewa zasadzone w donice. W ramach zadania powstanie ogród deszczowy. Z kolei bioróżnorodność mają podnieść domki dla owadów i budki dla ptaków oraz karmniki. To niejedyna inwestycja, na jaką czekają mieszkańcy Strzybnicy. Trwają prace nad przygotowaniem do remontu infrastruktury w Parku Hutnika. Przebudowę ma przejść muszla koncertowa wraz z otoczeniem.

Remont amfiteatru w Tarnowskich Górach Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Przebudowa amfiteatru w Strzybnicy. Zobaczcie trzy koncepcje na remont tego miejsca

Autor: Urszula Gołkowska

14/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon