Roszady w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry. Kto obejmie nowe stanowiska?

Burmistrz Arkadiusz Czech poinformował o zmianach personalnych dotyczących Urzędu Miasta i innych instytucji. Co nowego nas czeka?

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry urząd miasta zmiany

Od dziś, 1 lipca, w życie wchodzą postanowienia dotyczące funkcji w Ratuszu, Międzygminnym Towarzystwie Budownictwa Społecznego, Zarządzie Nieruchomości Tarnogórskich czy Pałacu w Rybnej.

Piotr Skrabaczewski

Do tej pory pełnił obowiązki Zastępcy Burmistrza ds. Gospodarczych.

  Został wybrany na Prezesa Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śląska, Knurów, Lubliniec, Pyskowice, Miasteczko Śląskie) oraz Zarządu Nieruchomości Tarnogórskich.

  Dotychczasowy Prezes MTBS i ZNT, Franciszek Paśmionka, przeszedł na emeryturę.

  Bartosz Skawiński

  Do tej pory pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Urbanistyki i Mienia w Urzędzie Miasta. Teraz obejmie funkcję wiceburmistrza ds. gospodarczych.

  Sebastian Markisch

  Jak podaje Urząd Miasta, był dyrektorem, wicedyrektorem szkół. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Niedawno został także nowym dyrektorem Pałacu w Rybnej. Markisch jest radnym PiS w Zabrzu. Na stanowisko został wybrany bez konkursu.

  Poprzedni dyrektor, Adam Morawiec, złożył w tym roku wypowiedzenie. Ma to związek z jego pracą w Fundacji Enmovigo, która działa na rzecz utworzenia Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach.

  Jarosław Wasążnik

  Do tej pory pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju. Teraz został Pełnomocnikiem ds. Rozwoju Miasta. W ramach swojej nowej roli będzie koordynował realizację strategii rozwoju Tarnowskich Gór.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon