Rower Metropolitalny w Zbrosławicach. Gmina przystępuje do projektu

Zbrosławice rower metropolitalny

Zbrosławice dołączą do inwestycji pod nazwą "Rower Metropolitalny". W gminie pojawią się specjalne pojazdy oraz potrzebna infrastruktura rowerowa.

Rowerem przez powiat tarnogórski

W lutym pisaliśmy o pozytywnej odpowiedzi Tarnowskich Gór na propozycję Metropolii. W pierwszej połowie marca o przystąpieniu do przedsięwzięcia poinformowały także Zbrosławice.

Gmina Zbrosławice zadeklarowała chęć włączenia się w realizowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię projekt pod nazwą  „Rower metropolitalny”. Oznacza to, że na terenie naszej gminy pojawią się stacje z rowerami do wypożyczania - informują władze samorządu. - Ponadto, w ramach środków własnych gminy, a także we współpracy ze związkami międzygminnymi, planowane jest stworzenie i oznakowanie szlaków rowerowych przebiegających przez teren Gminy Zbrosławice - dodają.

Przypomnijmy, na czym polegać ma wspólna inwestycja zainicjowana przez Metropolię. Na jej terenie utworzony zostanie system umożliwiający skorzystanie z roweru i poruszanie się nim po drogach, ścieżkach i trasach rowerowych. Warto wiedzieć, że wypożyczając pojazd w jednym mieście, będziemy mogli oddać go w innym. 

Projekt ma wiele celów. Jednym z nich jest oczywiście troska o zdrowie i sprawność fizyczną mieszkańców. Regularna jazda na rowerze ogranicza ryzyko chorób układu krążenia, wzmacnia mięśnie, poprawia odporność, a nawet polepsza samopoczucie. Na krótkich odcinkach rower jest także dużo efektywniejszy niż inne środki transportu. Kolejna zaleta to oczywiście oszczędność finansowa. Nie zapominajmy także o braku negatywnego wpływu na środowisko podczas przejażdżki jednośladem.

Co ciekawe, rowery metropolitalne zostaną wyposażone w elektryczne wspomaganie. Oczywiście użytkownik w dalszym ciągu będzie musiał pedałować, by wprawić pojazd w ruch, ale zamontowany system umożliwi mu przebycie dłuższego dystansu w krótszym czasie. 

FILM

Zbrosławice zapraszają 

Urząd Gminy Zbrosławice zapowiada, że w tegorocznym sezonie wiosenno-letnim nie zabraknie rodzinnych przejazdów rodzinnych. Rowerową wycieczkę można zorganizować także samemu. Aktywny odpoczynek to świetny pomysł na odetchnięcie zwłaszcza po długim czasie spędzonym w domu. Tym bardziej, że Zbrosławice oferują całkiem sporo interesujących i mało znanych atrakcji. Ze względu na epidemiologiczne ograniczenia nie wszystkie są obecnie dostępne, ale część z nich możemy zobaczyć nawet teraz. Zainteresowanym polecamy artykuł "Gdzie wybrać się w weekend? Kierunek: Zbrosławice".

fot. GZM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: